Відповідне рішення Львівський апеляційний суд прийняв сьогодні, передає кореспондент Вголосу.

Зазначимо, що суд відхилив прохання Ігоря Кравчука щодо відеозйомки процесу журналістом Вголосу.

Натомість головуючий суддя дозволила журналістам бути присутніми на засіданні, однак збирати інформацію порадила «нотуючи, записуючи, запам’ятовуючи».

Ігор Кравчук подав апеляційну скаргу на вирок Галицького районного суду щодо засудження його за Ст. 157 ч.3 Кримінального кодексу України (Перешкоджання здійсненню виборчого права, що вплинули на результати голосування або виборів).

«Цей вирок, крім мене, оскаржує прокуратура. У прокуратурі зазначають, що я не став на шлях виправлення, не визнаю свою вину, тому вважають попереднє рішення занадто м’яким і просять для мене чотири роки позбавлення волі. Апеляційний суд частково задовольнив клопотання прокуратури і мені було призначено два роки обмеження волі. Я подав касаційну скаргу, рішенням Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ цей вирок був скасований і скерований у Львівський апеляційний суд на новий розгляд», – пояснив Ігор Кравчук.

Під час судових дебатів підсудний зазначив, що не визнає своєї вини у вчиненні злочину, однак це можливо довести у повній мірі, повторно провівши всі експертизи. Зокрема, Ігор Кравчук вніс клопотання про повторне проведення технічної експертизи матеріалів справи (відеокасет), а також попросив перевірити відбитки пальців на купюрах, які долучили до справи. Крім того, підсудний попросив у суду витребувати його характеристику в начальника СІЗО.

«В час, коли ніби то мною був вчинений злочин, я був між молотом і кувалдою: з одного боку голова Львівської ОДА, який належав до провладної партії, а з іншого – двоє членів ТВК, які намагалися саботувати роботу комісії. А відповідальність за організацію виборчого процесу лежала на мені. Тому я в першу чергу захищав законність процесу», – наголосив Ігор Кравчук.

Після засідання екс-голова ТВК зазначив, що суд певним чином прийшов до компромісу, залишивши його на волі, адже прокуратура просила для підсудного 4 роки позбавлення волі. Він додав, що рішення суду першої інстанції було ще 1 липня 2011 року, отже вже пройшло півтора року, як виконується обмеження.

4 лютого о 14.30 вирок у справі Ігоря Кравчука буде зачитано повністю.

Ще перед початком засідання кореспонденту Вголосу вдалось відзняти відеокоментар Ігоря Кравчука.

 

Як писав Вголос, 29 вересня 2010 року ввечері правоохоронці затримали на хабарі голову Львівської обласної ТВК Ігоря Кравчука.