Відповідне рішення озвучив головуючий суддя Ігор Паленик, передає УП

Суд не змінив запобіжний захід Савченко. Вона залишиться під вартою до 20 травня.

Захисники Савченко наполягали на тому, що при обранні запобіжного заходу суд не дослідив обґрунтованість підозри, як того вимагає закон.

Також адвокати наголосили, що «клопотання прокурора і підозра на 90%  ідентичні, скопійовані з одруківками і тими ж помилками», і що «ДНР» та «ЛНР» не визнані офіційно терористичними організаціями, тому звинувачувати Савченко у співпраці з терористичними організаціями не можна.

Захисники наполягали, що підозру оголошено незаконно, бо негласні слідчі дії проводилися щодо керівника «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана, а не щодо Савченко.

Також адвокати підкреслили, що якби Савченко хотіла переховуватися, то вона не приїхала б з Європи на допит.

Сама Савченко заявила, що судити мають за дії, а не за думки, тим більше за думки народного депутата, який має імунітет. І наполягала, що не мала наміру вчиняти теракт, а «підігравала бурхливій уяві» генпрокурора.

«За слова народного депутата не судять. Я можу говорити все, що завгодно, бо мене захищає депутатських імунітет. За словами народного депутата – якими б маразматичними вони не були – звинуватити не можна», - сказала Савченко.

Вона також додала, що нардепи постійно вчиняють злочини проти народу, коли голосують за медреформу, комунальні тарифи, коли «здали Крим і допустили війну на Донбасі».

«Народ має право на повстання за ст. 5 і 6 Конституції. Бо носієм суверенітету і влади є народ. Право визначати і змінювати конституційний лад – належить народу», - сказала Савченко.

Прокурор Олександр Банник наполягав, Савченко готувала злочин, тому відпускати її не можна.

Він також додав, що дозвіл на притягнення до відповідальності Савченко дала ВР, тому порушень при оголошені їй підозри немає.

Банник наголосив, що Савченко може впливати на свідків, продовжити вчиняти злочин або переховуватись від слідства, якщо вийде з-під варти.

На суді також заслухали правозахисника, нардепа кількох скликань, Герой України Степана Хмару, який висловив бажання взяти Савченко на поруки.

«Я гарантую, що вона нікуди не втече. Я що незрозуміло це кажу?», - заявив Хмара. 

 Також клопотання про взяття на поруки заявила одіозна Ірма Крат.

«Усю відповідальність за її дії беру на себе і готова нести відповідальність», - сказала Крат.

Як писав «Вголос», Савченко арештували на 59 діб без права застави. Її підозрюють за ч.1 ст.109, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28 , ч.1 ст.109, ч.1.ст.14, ч.2 ст.28, ст.112, ч.1 ст.14, ч.3 ст.258, ч.1 ст.258-3 та ч.2 ст.28, ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України.

Ввечері 24 березня нардеп Надія Савченко оголосила голодування у СІЗО.

Нагадаємо, український Парламент погодився зняти депутатську недоторканність із позафракційного нардепа Надії Савченко. Перед цим Регламентний комітет ВРУ дозволив її арештувати.

Згодом у слідчі СБУ затримали нардепа Надію Савченко у приміщені Верховної Ради України.

Як відомо, 12 березня 2018 року Савченко викликали на допит до СБУ у справі керівника Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, якого 8 березня затримали на КПВВ з арсеналом зброї. Савченко заявила, що перебуває в Європі до 16 березня.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що буде змушений внести подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко, якщо вона не прийде на допит 15 березня, тож у ніч на 15 березня Савченко повернулася до України і таки з'явилася до СБУ.

Перед допитом в СБУ Савченко звинуватила владу у злочинах проти Майдану, розв'язанні війни на Донбасі, здачі Криму.

Також глава ГПУ заявив у Верховній Раді, що Надія Савченко планувала «терористичний акт у стінах парламенту: знищити бойовими гранатами дві ложі, мінометами обрушити купол Верховної Ради і автоматами добивати тих, хто виживе».

За словами Луценка, вона нібито вербувала людей для цього й давала відповідні вказівки.

Верховна Рада виключила Надію Савченко з комітету національної безпеки і оборони. Згодом Луценко вніс до ВР подання на зняття депутатської недоторканності з Савченко.

Після допиту Савченко закликала українців до військового перевороту, прийшла у Раду, звідки її нардепи вивели нібито через загрозу з її боку.