Колегія Апеляційного суду Одеської області далі розглядає апеляційну скаргу адвокатів власника згорілого готелю "Токіо Стар" Вадима Чорного. Адвокати підсудного просили пом'якшити запобіжний захід.

Про це повідомляє Укрінформ.

Суд скасував ухвалу Київського райсуду Одеси, але водночас санкціонував тримання Чорного протягом 60 діб у СІЗО.

"Вивчивши доводи сторін обвинувачення і захисту, колегія суддів вирішила - скасувати ухвалу суду першої інстанції щодо підсудного Чорного. Водночас колегія суддів постановила обрати підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою", - озвучив рішення головуючий суддя Олександр Толкаченко.

Також судді визнали переконливими аргументи сторони звинувачення, яка наполягала, що Чорний обґрунтовано підозрюється в порушенні правил пожежної безпеки, що призвела до загибелі людей. Повністю ухвалу суду буде оприлюднено 2 вересня, уточнив суддя.

Крім того, прокурори Одеської облпрокуратури вважають, що суду надано достатні підстави для тримання підсудного Чорного під вартою на період досудового слідства, бо він є громадянином США і може покинути територію України.

"Під час обшуків виявлено паспорт громадянина США Чорного. Також установлено, що співвласник готелю "Токіо Стар" Сергій Дурач уже покинув територію України. Крім того, раніше установлено, що готель здійснював незаконну діяльність: ще у 2012 році інспекція облуправління ДСНС заборонила діяльність готелю "Токіо Стар", оскільки адміністрація закладу не дотримувалась норм пожежної безпеки. Відомо також, що приміщення у споруді на вул. Водопровідній, 1а не можуть використовуватися як готель", - висловила позицію обвинувачення прокурор Оксана Моско.

Поза тим, представник облпрокуратури Євген Антощук зауважив, що поки що слідство не визначило, яких саме вимог пожежної безпеки не дотримано в готелі "Токіо Стар", але експерти це з'ясують у процесі слідства. За їхнім попереднім висновком, "причиною пожежі може бути коротке замикання в електророзетці".

Зі свого боку, адвокат підсудного Денис Пономаренко заявив після оголошення ухвали Апеляційного суду, що не може його коментувати, бо "суд не оголосив повного рішення". Але всі чули докази захисту в суді, а прокурор, на думку адвоката, свою позицію не довів.

На додачу, захисники Чорного заявили, що ще не доведено, що їх підзахисний є бенефіціарним власником готелю. А сам Чорний заперечив, що є бенефіціарним власником чи директором готелю. І заявив, що за порадою адвокатів не буде відповідати на запитання прокурорів, які порушували його права, а тільки надавати покази суду.

"Можу сказати, що приміщення готелю "Токіо Стар" відповідають всім нормам законодавства і прийняті в експлуатацію, а документи підписані уповноваженими особами", - додав Чорний.

Як писав "Вголос", власника одеського готелю «Токіо Стар» Вадима Чорного взяли під варту на 60 діб без права на заставу. У пожежі в його готелі, яка сталася 17 серпня, загинули 9 людей.