Ви вже відчуваєте, як ніжна водичка торкається вашої шкіри… Вітерець дихає таким довгоочікуваним ароматом моря… Нарешті, навколо тиша та спокій…

Можна й інакше. Все для гурманів. Ви вже потираєте руки в передчутті захопливих мандрівок густим лісом у компанії вірних друзів… Вас чекають неприступні скелі та високі гори… Справжні мешканці дикої природи, і не в зоопарку! Подумки ви вже там.

Але зачекайте, хіба приємно буде спіймати яку-небудь лихоманку чи просто бути покусаним в омріяному раю! Невесела перспектива! Тому до всього потрібно бути готовим, навіть до відпочинку!

Отже, найважливіше – «похідна» аптечка, або аптечка першої допомоги (щоб при появі перших симптомів хвороби можна було одразу почати лікування). Без неї не можна.

Аптечка повинна бути міцною та легкою, а також надійною. Разом із препаратами не забудьте покласти інструкції щодо їх застосування. Пам’ятайте, перед застосуванням будь-якого засобу слід ознайомитись з інструкцією та проконсультуватися з лікарем.

Все, що необхідно мати при собі!!!

Для перев’язок: бинт стерильний, вата, лейкопластир. Найчастіше стає у пригоді останній, тому про нього варто подбати в першу чергу.

Дезінфікуючі та пост травматичні ліки: перекис водню, йод, зеленка, Пантенол (для обробки опікових поверхонь), Ревма-гель (при «синцях», розтягненнях, забитті, тупих травмах, м’язовому болі, радикулітах).

Засоби при шлунково-кишкових захворюваннях: активоване вугілля (при харчових отруєннях, метеоризмі, а колись ним лікували геть усе, навіть головний біль), Гастритом (при гастритах, болях у шлунку, диспепсії), Но-шпа (при спазмах шлунку та кишечнику, харчових отруєннях).

Серцево-судинні засоби: Валідол (при болях у серці), Нітрогліцерин (при стенокардії, сильних болях, які не усуває застосування Валідолу), Валокардин, Корвалол (при частому серцебитті, болю в серці, як заспокійливий засіб), Аурокард (при стенокардії, перебоях в роботі серця, метеочутливості у хворих на гіпертонію та ішемію).

Протизастудні засоби: Умкалор (універсальний проти застудний засіб), Проспан (при будь-якому кашлі, для будь-якого віку), Інфлюцид (екстрене лікування та профілактика ОРВІ), Трахісан (швидка допомога при болю в горлі), Тонзилотрен (при частих ангінах, відновлює функцію мигдаликів).

Жарознижуючі та знеболювальні засоби: Парацитамол чи Ібупрофен (у будь-якій формі, при високій температурі), Анальгін (при головних болях), Кападол (при мігренях, сильному головному болю, пов’язаному зі зміною погоди, «магнітними бурями»).

Протиалергійні засоби: Супрастин чи Лоратадин (при медикаментозних та харчових алергіях), Ринітал (при алергічному риніті та кон’юктивіті на цвітіння, пилок рослин та шерсть тварин), Ірикар-крем (при алергічному висипанні на шкірі та реакціях на укуси комах), Занзарин (від укусів комах, кліщів та москитів – безпечно для немовлят та вагітних жінок).

Гінекологічні засоби: Мульті-Гін ФеміВош (пінка для інтимної гігієни на кожний день), Мульті-Гін Акти гель (при зуді, дискомфорті, неприємних виділеннях у жінок).

За необхідності із собою можна також прихопити апарат для вимірювання тиску, термометр (якщо не боїтесь розбити), піпетки, шприци (одноразові з голками), аерон (при закачуванні), нашатирний спирт (при запамороченні чи сп’янінні).

І ще декілька важливих та корисних порад. Перед поїздкою у екзотичну країну варто дізнатись чи не потрібні якісь додаткові щеплення, аби убезпечити себе від нетипових для нас хвороб. Відвідини стоматолога також не завадять – зубний біль не найкращий товариш на відпочинку.

Якщо ви людина вразлива, нервово виснажена тяжкими буднями, то прихопіть із собою краплі валеріани, нешкідливо, заспокоює розхитані нерви. Не забувайте користуватись спеціальними засобами від активного сонця, щоб не довелось звертатись до аптечки.

І нехай аптечка у вас буде лише про всяк випадок, а відпочинок не затьмарюють жодні хвороби та інша живність!