Про це заявив під час зустрічі з учасниками Восьмої Міжнародної літньої школи медіа-права Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско, повідомляє кореспондент Вголосу.

За словами Дениса Іванеска, фахівці Адміністрації готові ділитися набутим позитивним досвідом з представниками країн, які збираються запроваджувати у себе закони про свободу інформації, а також допомагати українським фахівцям з питань доступу до публічної інформації у центральних та місцевих органах влади.

«Рік реалізації норм Закону в Україні довів, що журналісти стали отримувати відповіді від влади у 6 разів швидше, ніж раніше. При цьому обсяги інформації, яку отримали громадяни, зросли в 20 разів. В той же час, численні міфи, через які довгий час не наважувалися ухвалити Закон, виявилися примарами. Наприклад, не справдилися побоювання, що базовий час для відповіді на запит у 5 робочих днів – виявиться неможливим для виконання», – зазначив Денис Іванеско.

Також Іванеско згадав про участь у Партнерстві «Відкритий уряд», в межах якого Адміністрація працює в двох напрямках: внесення змін до інших нормативно-правових актів відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації» та створення Єдиного сайту петицій.