Про це юрист сказав, коментуючи виїзд з України Азарова.

а словами Батрина, своїм Указом № 52/2014  від 28 січня 2014 року  «Про відставку Прем'єр-міністра України та Кабінету Міністрів України», Президент доручив Кабінету Міністрів України продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України,  який  перебуває  у  відставці  за  дорученням Президента  України  продовжує  виконувати  свої  повноваження  до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України.

Крім того, за словами юриста, усі  члени  КМУ,   які    перебувають у  відставці, звільняються  зі  своїх  посад  тільки з  початку   роботи новосформованим Кабінетом Міністрів України.

«Таким чином, Прем'єр-міністр України не має право, а зобов’язаний виконувати доручення Президента і виконувати свої посадові обов’язки й керувати урядом. Невиконання М. Азаровим своїх обов’язків є незаконним. Керівник уряду не може безпідставно залишати країну та ухилятися від виконання доручення Президента», – стверджує юрист.

З іншого боку, за словами Батрина, суперечить закону й те, що керівництво урядом здійснює С. Арбузов.

«Тільки у разі смерті прем'єр-міністра України  повноваження Прем'єр-міністра України  на   період до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів України  виконує Перший віце-прем'єр-міністр України  або  віце-прем'єр-міністр України. Також, відповідно до ст. 46  Закону України «Про Кабінет Міністрів України» засідання    Кабінету Міністрів України  скликаються саме Прем'єр-міністром України», – зазначив юрист. 

«Таким чином, всі засідання уряду, скликані Першим віце-прем'єр-міністром та ухвалені на них рішення – незаконні», – наголосив Батрин.

Тому, на думку юриста, без посадової особи прем'єра уряд є нелегітимним. Будь-які дії та рішення, які сьогодні урядом приймаються, – нелегітимні та не підлягають виконанню.

«Якщо С. Арбузов ставить підпис під документами уряду – перевищує владні повноваження», – відзначив Батрин.

Нагадаємо, що Микола Азаров після відставки уряду поїхав на відпочинок в Австрію, не зважаючи на те, що згідно з законодавством він мав би виконувати обов’язки прем’єра до затвердження нового уряду.