Під час археологічних розкопок у Лівійській пустелі (Західний Єгипет) вчені відкрили дві гробниці римського періоду (30 років до Р. Х.). Про це повідомляє інформаційна агенція TVP-info.

Відкриття зробили на археологічних розкопках Бер Ель-Шагала в оазі Ад-Дачіл, недалеко від селища Мут у провінції Нова Долина.

Стіни обох римських гробниць вкриті зображеннями на релігійну тематику, виконаними яскравими фарбами.

Як повідомив Мустафа Вазірі, генеральний секретар Верховної ради з питань старожитностей Єгипту, 22 сходинки, вкриті гіпсовим тиньком, ведуть до першої з відкритих гробниць.

Головна зала у цій гробниці була збудована з висушеної на сонці цегли з мулу, частково зруйнована крипта могили мала опуклу форму. На північній стіні цього приміщення є входи до двох похоронних камер, в яких археологи виявили численні людські скелети, керамічні посудини та світильники з обпаленої глини.

Друга могила має коридор, що веде до похоронної камери в північній стіні споруди. Камера також мала опуклий склеп, а в ніші, висіченій у північній стіні гробниці, розміщені барельєфи, на яких зображений процес муміфікації трупів.

За словами Аймена Aшмавi, директора Бюро пам’яток Стародавнього Єгипту в єгипетському міністерстві старожитностей, археологи також встановили розташування ще десятьох стародавніх сховищ піраміди, які будуть досліджені пізніше.