Понад двадцять дерев'яних саркофагів епохи XVIII династії фараонів (1550-1292 роки до н. е.) знайшли поблизу міста Луксор.

Про це повідомило міністерство старожитностей Єгипту, передає ВВС.

Всі саркофаги прикрашені яскравим розписом і добре збереглися. Саркофаги були знайдені на території некрополя Ель-Ассасіф, де знаходяться поховання часів XV, XVI і XVIII династій. Ель-Ассасіф розташований на території стародавніх Фів на західному березі Нілу.

Саркофаги перебували в одному похованні у два яруси. У заяві міністерства старожитностей Єгипту йдеться, що ця знахідка археологів – одна з найбільших і одна з найважливіших за останні роки.

Некрополь Ель-Ассасіф знаходиться поруч з Долиною Царів, де розташовуються усипальниці фараонів Нового царства. Більшість поховань на території некрополя відносяться до пізнього періоду історії Стародавнього Єгипту (664-332 роки до нашої ери).

На території некрополя є два поховання, які відносяться до епохи XVIII династії (1550-1292 рр. до нашої ери) – першої династії Нового Царства, до якої належали фараони Яхмос I, Хатшепсут, Тутмос III, Аменхотеп III, Ехнатон і Тутанхамон.

Як відомо, нещодавно у Єгипті виявили стародавній храм, на одній зі стін якого вказано ім’я фараона Птолемея IV Філопатора. Стіни храму прикрашені малюнками тварин і птахів.