Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент 25 вересня провів зустріч у Варшаві з послом США в ОБСЄ Джеймсом Гілмором, на якій попросив сприяти припиненню виселення ПЦУ з храму в Сімферополі.

Про це 26 вересня Крим.Реалії розповів сам архієпископ Климент.

«Відбулася зустріч із послом США в ОБСЄ, на якій звернувся до міжнародного співтовариства і закликав засудити дії влади в Криму, спрямовані на знищення кафедрального собору і переслідування українців Криму за релігійною і національною ознакою. Просив сприяти зупинці захоплення кафедрального собору Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі», – розповів Климент.

Раніше на пленарному засіданні ОБСЄ, присвяченому протидії расизму, ксенофобії та боротьбі на грунті ненависті в Варшаві 25 вересня архієпископ Климент закликав міжнародне співтовариство «взяти під контроль» ситуацію з ПЦУ і кримськими татарами в Криму.

19 вересня представник Православної церкви України, архієпископ Євстратій Зоря під час наради ОБСЄ у Варшаві закликав міжнародне співтовариство вплинути на Росію, щоб вона виконала свої зобов’язання і не чинила тиск на Кримську єпархію ПЦУ.

2 серпня в управлінні російського «Міністерства юстиції Криму» повторно відмовили в реєстрації української православної парафії на анексованому півострові.

19 серпня російська влада анексованого Криму віддала Римо-католицькій церкві землю в Сімферополі, виділену для кафедрального собору Кримської єпархії Православної церкви України.

У Варшаві 16 вересня стартувала щорічна нарада ОБСЄ з обліку людського виміру, що триватиме до 27 вересня.