Вікарій Київської Митрополії УПЦ МП архієпископ Бучанський Пантелеймон купив квартиру на Березняках у Києві за понад 4 млн грн.

Про це свідчать дані Держреєстру майнових прав на нерухоме майно, пишуть Наші гроші.

У миру архієпископа Пантелеймона звати Бащук Віктор Романович. 19 лютого цього року він купив трикімнатну квартиру площею майже 103 кв м на проспекті Павла Тичини, 16/2.

Як свідчать дані сайтів столичних агентств нерухомості, трикімнатні квартири у будинку на проспекті Павла Тичини, 16/2 орієнтовно такої ж площі, яку купив архієпископ Пантелеймон, продають від $180 тис.

За даними джерел «Наших грошей», архієпископ купив свою квартиру за понад 4 млн грн, тобто щонайменше за $150 тис. Всі кошти за квартиру вже виплачені.

Віктор Бащук був пострижений в монашество у 1986 році. Він навчався у Московській духовній академії. У 1996 році був прийнятий у число братії Києво-Печерської лаври. Був намісником Глинської пустині. У січні 2016 року рішенням Синоду УПЦ МП був назначений архієпископом Бучанським, вікарієм Київської митрополії.

За даними держреєстру нерухомості, архієпископ Пантелеймон (Віктор Бащук) також є власником квартири на Печерську у Києві – на вул. Московській, 36. Ця квартира перебуває в іпотеці в «Укрсоцбанку», де Бащук у 2008 році взяв кредит на $20 тис. Крім того, як свідчить держреєстр МВС, у 2013 році Бащук став власником автомобіля Volkswagen Touareg (2013 р.в.), а у 2014 році – автомобіля Volkswagen Caravelle (2009 р.в.).

Нагадаємо, 13 лютого в гучну історію потрапив ще один вікарій Київської митрополії – єпископ Макарівський Гедеон (у миру – Харон Юрій Самуїлович).

У той день прикордонники не дозволили йому в’їхати на територію України. Було встановлено, що він має три громадянства (України, Росії та США) і у червні 2018 року він був позбавлений громадянства України. Єпископ Гедеон є настоятелем Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці монастиря в Києві – самобуд біля Музею історії України, що викликав протести киян.

Також вікарієм Київської митрополії УПЦ МП є скандально відомий намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь). У листопаді СБУ провела у нього обшуки у рамках кримінального провадження за ч.2 ст.161 ККУ. У січні цього року міністр культури заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили зникнення кількох цінних ікон, відкриті кримінальні провадження. У 2016 році журналіст Михайло Ткач виявив оголошення про продаж за 34 млн грн маєтку владики Павла у с. Вороньків під Києвом.

Як відомо, наприкінці грудня 2018 року президент підписав закон, згідно з яким Українська православна церква Московського патріархату має змінити назву і вказати свою приналежність до Росії. В УПЦ МП заявили, що не погодяться на перейменування та будуть захищати свої права.