Про це інформує DW.

«Збройні сили Іраку наближаються до урядового кварталу в західному Мосулі. Про це заявили представники командування іракської армії в неділю, 5 березня. Зайняті бойовиками «Ісламської держави» адміністративні будівлі стануть об'єктом нової наступальної операції», - зазначено в повідомленні з посиланням на інформацію надану Reuters підполковником Абдель Амрі аль-Мохаммадаві.

За його словами, підрозділи швидкого реагування іракського міністерства внутрішніх справ «дуже близько» до комплексу, де раніше розміщувалися рада та адміністрація провінції Ніневія.

За останні дні кількість цивільних, що втікають з Мосула, різко зросла. За даними Міжнародної організації з міграції, у неділю число біженців перевищило загалом 200 тисяч. Тиждень тому показник становив 164 тисячі. Міжнародні гуманітарні агенції висловлюють своє занепокоєння щодо близького повного завантаження таборів для прийому втікачів від бойових дій.

Багдад розпочав операцію зі звільнення західної частини Мосула від бойовиків ІД 19 лютого. 24 лютого збройні сили Іраку увійшли до перших житлових кварталів західного Мосула, а 26 лютого - захопили один з районів міста. Мосул розділений річкою Тигр, східна частина міста була повністю звільнена від ісламістів у січні 2017 року.

«Вголос»