Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

Загальна очікувана вартість становила 2,62 млрд грн, тому формальна економія склали лише 0,7%.

Цього року предмет закупівлі був подрібнений на півтора десятка лотів, що втричі більше ніж у минулі роки. Але переможців тендеру стало ще менше ніж раніше. Цього разу на торги взагалі не прийшло ТОВ «Авіка» – ключова тендерна фірма «дніпропетровської» групи компаній. Відтак нішу дніпровців зайняла фірма «Військторг», і жоден новачок не зміг виграти жодного навіть найменшого лоту.

Найбільше замовлень на 1,37 млрд грн. отримає ТОВ «Військторг», яке надаватиме послуги у 15 областях України.

Київська фірма зареєстрована в червні 2015 р. на одеситку Ольгу Матковську. Із травня 2016 р. вона виграла тендерів Нацгвардії, відділів освіти та управлінь соцзахисту на 71,59 млн грн. Також не раз виступала єдиним конкурентом ТОВ «Транс Логістик Центр» із «генерал-єнакієвської» групи годувальників армії, до якої входить ТОВ «Геус-Груп».

У березні 2016 р. «Військторг» пропонував найнижчу ціну в 93,68 млн грн на торгах Міноборони щодо харчування бійців у двох областях. Згодом їх відмінили через відмову всіх учасників і уклали угоду за переговорною процедурою із «Транс Логістик Центр» на 126,30 млн грн.

ТОВ «Укрпродакорд ОР» за 800,87 млн грн годуватиме солдатів у шести областях: Черкаській, Київській, Полтавській, Сумській, Чернігівській та Житомирській.

Нині фірму записано на Ларису Швець, а раніше засновником була Тетяна Глиняна, теща екс-депутата Білоцерківської райради (від ПР, потім позафракційний) Руслана Березюка. До того фірму було записано на дружину Березюка Олену. Остання також є співвласницею ТОВ «Візит».

«Укрпродакорд ОР» і «Візит» зареєстровані поруч: Білоцерківський район, м. Узин, вул. Заводська, 23.

Нагадаємо, у січні 2015 р. начальника управління тилу та логістики Нацгвардії Святослава Манжуру затримали при отриманні хабара у 232 тис грн від Руслана Березюка. Але за грати жоден з них не потрапив. Під час передачі хабаря Глиняна також знаходилась у автівці, де відбувався злочин. Однак по справі вона проходила лише свідком.

ПП «Артек-Союз» дадуть ще 409,88 млн грн на харчування у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях.

Компанія була зареєстрована у Криму, а після анексії півострова переїхала до Одеси. Засновником значиться Євдокія Колесник, а директором – Олександр Сердюк. У цій фірмі працювали колишні тиловики Володимир Тисельський і Володимир Кіщак .

На восьми з 15 тендерів замовник відхилив одну-три дешевші на 0,3-12% заявки . ТОВ «Українська Агро Група», ТОВ «Тесткабель» і ТОВ «Рівер Гріль» оскаржували своє відхилення в АМКУ, але згодом перші дві фірми відкликали скарги. Третій скаржник очікує розгляду адмінколегією.

Один зі скаржників відкликав свою претензію через «інформаційний негатив», повідомила уповноважена АМКУ Агія Загребельська. Фірма заявила, що пішла на цей крок через «звинувачення в тому, що вони блокують харчування армії», а також оголошення тендеру у найкоротші строки «спричинило неможливість оскарження без шкоди для української армії».