Військові США заявили, що упродовж найближчих чотирьох років американські солдати зможуть використовувати бойові лазери та гіперзвукові ракети на транспортних засобах, аби підготуватися до бою проти Росії або Китаю, які розробляють власну гіперзвукову зброю.

Про це повідомляє “UA.News”.

Перші поставки 50-кіловатного енергетичної зброї на бойові машини Stryker очікуються у 2022 році, а мобільної далекобійної гіперзвукової зброї (LRHW) у 2023 році.

Військові планують провести польові випробування свого 50-кіловатного лазера, призначеного для збиття ворожих безпілотників, ракет, артилерійських та мінометних снарядів уже у 2021 році. Нині ведеться робота над проектом 100-кіловатного лазера, який можна було б встановити на важку вантажівку. Головне завдання полягає у створенні необхідних рівнів потужності.

Крім того, американські вчені займаються розробленням літального апарату, який може летіти зі швидкістю, уп’ятеро вищою за швидкість звуку. Військові очікують, що перші спільні льотні випробування майбутньої гіперзвукової зброї будуть проведені вже наступного року.

Наземні гіперзвукові ракетні комплекси доставлять солдатам у наборах із чотирьох пускових установок, по два постріли кожен. Пускові установки для перевезення будуть встановлюватися на трейлери та управлятися за допомогою Важких Тактичних Вантажівок.

Очікується, що ця програма з розроблення лазерної зброї надасть армії США нові системи, які зможуть на дуже далеких дистанціях вражати стратегічну інфраструктуру і радіолокатори, відключаючи життєво важливі компоненти ворожої системи.

Оскільки Росія і Китай також запустили програми з розроблення гіперзвукової зброї, США планують витратити близько $1,2 млрд на експерименти з протидії цим можливостям.

Гіперзвукова зброя становить особливу загрозу не лише через його високу швидкість, яка перевищує швидкість звуку вп’ятеро, але і через здатність маневрувати й переміщуватися непередбачуваними траєкторіями, що робить її перехоплення практично неможливим.

Читайте також: У МЗС підбили підсумки сьогоднішніх слухань ООН.