Ви забили неймовірний гол гострого кута. Уболівальники сперечаються: ви пробивали по воротах чи робили простріл?
Ще в першому таймі я не забив гол, коли бив по воротах із гострого кута. У другій половині мені таки вдалося перехитрити воротаря. Я знав, що він полюбляє вибігати з воріт. Тому й робив сильний простріл на ближню штангу. Це був усе-таки простріл, який закінчився важливим голом для України.

Що було після матчу? Чи відчуваєте, що з таким гарним настроєм українські футболісти ще ніколи не йшли у відпустку?
Так, емоції були фантастичні. Цього ніхто не приховував. Збірна здобула надважливі очки. І майже кожен гравець провів один із найвищих поєдинків у кар'єрі. Ще більше ми раділи, коли згадували, що забили аж чотири голи після вилучення Романа Зозулі. Дорогою додому в літаку ми жваво обговорювали перипетії матчу, нас переповнювали позитивні емоції.

Чи правда, що Анатолій Тимощук у "хвості" літака проводив виховну роботу з Романом Зозулею, який "заробив" червону картку?
Тимощук справді спілкувався із Зозулею, але їхня розмова була виваженою і дружньою. Анатолій - капітан команди і має право вказувати іншим на помилки. Але цю розмову навряд чи можна назвати виховною. Усе закінчилося жартами та кепкуваннями. Футболісти жартома питали Зозулю, навіщо він змусив нас бігати за себе. Говорили ми й про велику силу в руках Зозулі, адже від його удару чорногорець так довго лежав і корчився від болю. Він також заслужив вилучення.

А от після першої половини гри Романові Зозулі було не до жартів - він хвилювався. Я знаю його відчуття, бо у матчі з "Іллічівцем" також отримав дві жовті картки і залишив команду в меншості ще у першому таймі. Добре, що одноклубники у такі моменти вміють морально підтримувати. Ця червона картка не зіпсувала настрою збірної на гру.

Чи зняли тренери табу на алкоголь по завершенні сезону?
Ні, цю перемогу ми не підливали міцними напоями. Треба триматися у тонусі, бо відпустка мине скоро, і потрібно повернутися до тренувань із добротною готовністю.

Артеме, збірна України на чолі з Михайлом Фоменком здобула три поспіль перемоги у відбірковому циклі. Що він зробив із командою? Вона ж показує переможний і результативний футбол.
Заслуга Фоменка в тому, що він переконав нас, що шанси ще не втрачено. Ціла нація поховала збірну живцем і звела нанівець усі шанси ще перед грою з поляками. А Фоменко вірив. Він організовував індивідуальні розмови з кожним гравцем, переконував, що ми можемо поїхати до Бразилії.

Як організовував тренер ці індивідуальні розмови?
Фоменко не вивішував на дверях графік прийому. Він телефонував під час тренувального збору і просив зайти до нього в номер. Іноді з тренером ми спілкувалися на прогулянці.

Про Михайла Фоменка ходить міф, що він жорсткіший за Олега Блохіна. Ви це відчули на собі?
Я б не хотів порівнювати цих тренерів. Можу сказати, що Фоменко дуже приємний у спілкуванні. Зрозуміло, що він вимогливий. Коли потрібно, то вміє підібрати влучне слівце. Ось у перерві матчу з Чорногорією у нас відбулася чоловіча розмова. І в другому таймі ми показали видовищний футбол.

Після матчу Фоменко трохи порадів, але попросив не розслаблятися, особливо у матчах із Сан-Марино. Чомусь усі додали нам шість очок у зустрічах із "карликом". Насправді ж ці очки ще треба здобути.

Джерело: Експрес, Галичина Спортивна