Про це повідомляє Польське радіо

Представники країн Північноатлантичного альянсу і тих, що з НАТО співпрацюють, розмовляють у польській столиці про найважливіші справи, пов’язані зі світовою безпекою. Однією з тем у суботу була ситуація на Корейському півострові.

Представник США Джеральд Конноллі оприлюднив проект доповіді Підкомісії трансатлантичних відносин у цій справі. За його словами, в цьому документі йдеться про загрозу з боку Північної Кореї для НАТО і про те, як країни Альянсу, а також Південна Корея, можуть протистояти розповсюдженню Пхеньяном зброї масового ураження. «Спроби чинити тиск на Пхеньян мають чітку мету, а саме збільшення дипломатичних зусиль з метою денуклеаризації Корейського півострова і відмови від програми незаконного озброєння Пхеньяна», – сказав Джеральд Конноллі. Він додав, що це необхідно з огляду на погрози північнокорейського режиму на адресу Сполучених Штатів і двох партнерів НАТО: Республіки Корея та Японії.

В американській доповіді вказано також незаконне перевезення зброї на Близькому Сході і в Північній Африці, яке фінансує Північна Корея. Це підтримує конфлікти і є загрозою регіональній стабільності та інтересам НАТО. У документі поміщено рекомендацію натівським країнам посилити дотеперішні санкції проти Пхеньяна і розширити їх. «Банки, які порушують санкції ООН, ми повинні відрізати від міжнародної фінансової системи», – заявив Джеральд Конноллі.

Цими днями президент США Дональд Трамп скасував запланований на 12 червня саміт у Сінгапурі, на якому він мав зустрітися з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Зазначимо, що глава МЗС Польщі Яцек Чапутович виступив з промовою на весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві.