Про це заявив у вівторок під час засідання Ради Безпеки ООН постпред України при ООН Юрій Сергеєв, передає «Укрінформ».

«Положення в Дебальцевому залишається надзвичайно напруженим. Бойовики, знову ж таки, за підтримки російських сил і важких озброєнь, безупинно і масовано атакують українські позиції в місті і навколо нього, користуючись тим, що українська сторона утримувалася від вогню у відповідь відповідно до угоди про припинення вогню», – заявив український представник.

За його словами, «бойовики і російські сили зробили все, щоб оточити це місто і намагаються знищити всіх захисників Дебальцевого, якщо тільки ті не здадуться, щоб далі висунутися на місто Харків».

Сергеєв констатував, що з півночі 15 лютого і до ранку вівторка українські позиції 160 разів піддавалися обстрілу, причому не легкими озброєннями, а артилерійськими системами, гранатометами, ракетними системами і вогнем з танків. 11 осіб загинуло, 36 отримали поранення в результаті цих ударів терористів. Але від таких масових обстрілів потерпають не лише військові, а й цивільні особи, зазначив дипломат.

При цьому він зазначив: важке озброєння і військове спорядження і раніше продовжує поставлятися на схід України. Сьогодні, щонайменше, 12 бронемашин і 54 вантажівки в’їхали в Україну в районі Ізварине, де зараз не здійснюється контроль українською стороною.

«Удари по Дебальцевому, як і по інших населених пунктах в Україні, перетворюють в насмішку концепцію про припинення вогню і взагалі мирний процес», – підкреслив глава українського представництва при ООН.

Враховуючи це, він закликав країни-учасниці переговорів в «нормандському форматі» докласти всіх зусиль до того, щоб забезпечити виконання Мінського плану на основі угод від 5 і 19 вересня минулого року, і недавнього договору від 12 лютого.