Про це сказав колишній начальник управління освіти Львівської обласної державної адміністрації Павло Хобзей під час прес-конференції сьогодні.

Павло Хобзей сказав, що атестати про загальну середню освіту за 12-річною системою освіти можуть бути недійсними на основі недостатньої кількості годин викладання того чи іншого предмета.

„Якщо провести прості підрахунки, то побачимо, що, коли діти вчилися 10 років 6 днів на тиждень, то кількість годин викладання була більшою, ніж за п’ятиденного навчання протягом 12-ти років. А саме кількість годин, яку учень прослухав у школі і є підставою для видачі атестату про повну загальну середню освіту. Тому атестати можуть бути недійсними” – сказав Павло Хобзей.

Також Павло Хобзей відзначив, що вчителі у школах зараз мають проблеми із навчальними планами і не знають, за якою програмою починати новий навчальний рік, адже всі підручники та інші матеріали готувалися за програмою 12-річної освіти. Він сказав, що найбільше проблем виникає для тих учнів, які йдуть у 10-й клас, тому що за 2 роки вони повинні якимось чином засвоїти трирічну програму.

„До того ж слід відзначити, що всіх підручників ще немає навіть для 12-річної освіти. А що ж тоді говорити про нову програму? І це колосальна можливість для міністра освіти Дмитра Табачника заробити гроші на матеріально-технічному забезпеченні шкіл, на переписуванні підручників та створенні нових дитячих садків, чого вимагає новий Закон „Про освіту” – додав Павло Хобзей.