В українському "Телеграм"-просторі став резонансним інсайд щодо Харківщини. Як повідомляє ресурс "Легітимний", міністр внутрішніх справ, а в минулому голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков за відсутності хворого мера Харкова Геннадія Кернеса, який зараз лікується у Німеччині, почав прибирати до рук регіон. Невеселі результати президентської партії "Слуга народу" та призначеного з її середовища губернатора Олексія Кучера на минулих місцевих виборах дали для цього всі можливості.

"Схоже, Арсен Аваков таки серйозно зібрався вивести Харківщину з-під прямого впливу Зеленського. Міністр МВС традиційно нерівно дихає до рідного регіону, а з результатами місцевих виборів мала батьківщина для нього стала і взагалі найважливішою. У минулому губернатор Харківської області Аваков вирішив повернути собі повний контроль, звівши до мінімуму вплив Президента", - пише "Легітимний".

На думку авторів, зараз готується перестановка: "З однієї сторони, він (Аваков) сватає у губернатори Ігоря Терехова, заступника Кернеса та іншого російського олігарха Фукса. З іншого, вмовляє Президента проштовхнути Олексія Кучера, нинішнього голову ХОДА, в мери Харкова на прийдешніх позачергових виборах. Мовляв, Терехов і обласну адміністрацію "построїть", і Кучеру мерство організує. Особливо, якщо врахувати, що Ігорю Терехову не в новинку виконувати накази Авакова. Колись він був його першим замом у ХОДА, а потім у важкі для того часи переметнувся до Кернеса. Тож зараз буде замолювати гріхи перед міністром МВС з особливою віддачею".

Нагадаємо, що Ігор Терехов перейшов в команду Геннадія Кернеса, який у свій час переміг Авакова, в результаті чого нинішній міністр МВС був вимушений екстрено виїхати в Італію.

На думку авторів повідомлень, президенту Зеленському не варто дослухатися до поради та призначити Терехова губернатором. Як і самому Терехову не варто піддаватися на такі вмовляння.

"Схема жорстка, розрахована на те, що з Києва харківські "розклади" непомітні. Адже насправді від Терехова в ХОДА Зеленському буде користі нуль - як із козла молока. Підпорядковуватися він буде Авакову, а не президентській вертикалі.   Зате там, де Терехов зараз - в міськраді - він для Банкової знахідка. По-перше, довкола сотні очей міцно спрацьованої команди, загравати і відхилятися від лінії партії не дадуть. По-друге, адміністратор він хороший, всі ходи і виходи знає, у свою гру грати не буде, домовитися з ним не проблема. Тому, виздоровлюйте, Володимире Олександровичу, не втрачайте уваги і не втрачайте Харківщину!", - пишуть у "Телеграмі".

Раніше на підтвердження цієї інформації Телеграм-канал "Резидент" підкреслив, що "Арсен Аваков намагається утримати свою клієнтуру серед голів ОДА, після втрати Одеси в міністра МВС основне завдання - зберегти за собою Харків. Як розповіло джерело видання "Голос.юа" в ОП, Аваков переконує Президента почекати зі звільненням Кучера і дати йому можливість ще раз взяти участь у виборчій кампанії на посаду мера Харкова". Ще один "Телеграм"-ресурс "Інсайдер", розповідав, що російський олігарх Павло Фукс привозив Ігоря Терехова на Банкову - цілком ймовірно, що не у своїх власних інтересах. "Інсайдер" зрозумів таке лобіювання як спробу "розвести президента".

Як відомо, на недавніх виборах мера Харкова діючий керівник ХОДА Олексій Кучер набрав 7,24% при 60,34% Геннадія Кернеса, природним наступником якого є Терехов. У Харкові президентська партія "Слуга народу" отримала 8,76% голосів при 37,95% "Блоку Кернеса - Успішний Харків". Аналогічна ситуація в області: 12,76% "Слуги народу" при 34,54% "Блоку Кернеса - Успішний Харків".