«... співробітники міліції зробили два прицільних постріли по ногах втікача. І тільки після цього Олександр Музичко зашкутильгав, його вдалося наздогнати і збити з ніг. При цьому під час боротьби пролунав спочатку один, а потім ще два глухих постріли – пістолет знаходився під лежачим чоловіком і тому зрозуміти, куди він цілився було неможливо.

Тільки після того, як бійцям «Сокола» вдалося вивернути руку з пістолетом, відібрати його у підозрюваного і надіти наручники, вони звернули увагу, що у нього на одязі кров. Коли вони розрізали футболку, то побачили два поранення в область серця.

Поранений був живий і тому співробітники міліції викликали швидку допомогу та слідчо- оперативну групу», – йдеться у рапорті, оприлюдненому Аваковим

Подаємо текст повідомлення міністра МВС у повному обсязі:

«Враховуючи великий суспільний резонанс спецоперації МВС із затримання Олександра Музичко, його загибелі в результаті перестрілки з міліцією – прийнято рішення опублікувати максимально докладну хронологію подій тієї ночі.

Крім того прийнято рішення зробити максимально прозорими результати службового розслідування з перевірки правомірності застосування зброї співробітниками міліції.

Крім того, МВС готове допустити до оцінки результатів цього розслідування уповноваженого представника від громадськості (Найема, Лещенко, Ю.Луценко, Є.Захаров, Бутусов, Соболєв.. кого хочете).

При цьому, я наполягаю на тому, що сьогодні будь-яка людина, в руках якої знаходиться незареєстрована зброя, чинить збройний опір міліції – є правопорушником. Незалежно від кольору партійного прапора чи проголошуваних гасел. Як би він себе не називав, якою б маскою не прикривається – хоч «Правим сектором», хоч «Самообороною Майдану». Кожен злочинець повинен бути і буде роззброєний і притягнутий до відповідальності строго за законом. Інакше ми порядок на вулиці країни не повернемо!

По-друге. Погрожують бандити міністру? Я цей виклик приймаю. І готовий прийняти будь-який виклик, тому що така моя посада сьогодні і відповідальність перед країною. І надалі моя позиція буде досить жорсткою до бандитів, до тих, хто зі зброєю в руках порушує порядок.

Тим, хто бігає з автоматами в руках по лісах, обкладаючи даниною «янтародобичу», тим хто нападає на приватні будинки і займається рейдерством підприємств – скажу – ВИ НЕ ПАТРІОТИ – ви марадери. Той патріот, хто стоїть зі зброєю в руках на материкових заставах Криму або на блокпостах вздовж східного кордону! Той патріот, хто будує нову українську армію – а не дає щоденні приводи для російської пропаганди дискредитувати Україну на весь світ і виправдовувати окупацію.

По-третє скажу захисникам бандитів з автоматами в руках.

Хочете, щоб країна перетворилася на Сомалі з озброєними бандами, що ділять владу?

Кремль цього хоче точно! Путін цього домагається!

Я ж буду докладати всі сили, щоб цього не було. Треба буде діяти жорстко – буду діяти жорстко. Це вимога часу і це забезпечить інтереси переважної більшості людей в країні.

_ * _ *

Хронологія за рапортом ГУБОЗ:

«Інформація про хід розслідування кримінального провадження стосовно Олександра Музичко

25 березня 2014 в Рівненській області проведена операція по затриманню і знешкодженню членів організованого злочинного угруповання, що діяло на території Рівненської та сусідніх областей. У виниклій перестрілці був смертельно поранений лідер ОЗУ Олександр Музичко.

Відомості про відкриття кримінального провадження щодо Музичко Олександра Івановича за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ч.2 ст. 345 (погроза або насильство щодо співробітника правоохоронних органів) КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.02.2014.

08.03.2014 Олександр Музичко був офіційно повідомлений про підозру у вчиненні протиправних дій. Проте в ході досудового розслідування було встановлено, що підозрюваний переховується від слідчих органів, змінює місця перебування, переміщається з охороною і зброєю, і становить небезпеку для оточуючих. У теж час, протиправна діяльність ОЗГ триває. Виходячи з цієї інформації, вже 09.03.2014 Музичко був оголошений в розшук.

Розшукові заходи проводилися силами Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю. А операція з затримання – ГУБОЗ та спецпідрозділом «Сокіл».

Операція по затриманню кілька разів відкладалася через небезпеку того, що випадкові люди могли опинитися на лінії вогню, оскільки і сам Музичко і його охорона носили зброю відкрито і в бойовій готовності.

Кафе «Три карася» у місті Рівне було обрано місцем проведення операції саме тому, що підозрюваний перебував у окремому павільйоні, а значить, ризик випадкових жертв або захоплення заручників був мінімальний.

При цьому павільйон охороняли дві, озброєних автоматом Калашникова і пістолетом, людини, поруч стояв автомобіль із включеним двигуном, водій якого тримав у руках пістолет. Ці люди і були першими, кого відпрацював «Сокіл». Всі вони були знешкоджені дуже швидко і професійно. І все-таки це дало Олександру Музичко кілька секунд, щоб зорієнтуватися і відреагувати на ситуацію.

Він вискочив у вікно в задній стіні павільйону і кинувся бігти вгору по горбу, петляючи в кущах. Під час бігу він зумів вистрілити два рази на поразку в співробітника «Сокола», який очолював першу п’ятірку. Обидва постріли потрапили в ціль. Одна куля зрикошетила від каски і потрапила в праве плече, друга пробила погон.

У відповідь на ці постріли співробітники міліції зробили два прицільних постріли по ногах втікача. І тільки після цього Олександр Музичко зашкутильгав, його вдалося наздогнати і збити з ніг. При цьому під час боротьби пролунав спочатку один, а потім ще два глухих постріли – пістолет знаходився під лежачим чоловіком і тому зрозуміти, куди він цілився було неможливо.

Тільки після того, як бійцям «Сокола» вдалося вивернути руку з пістолетом, відібрати його у підозрюваного і надіти наручники, вони звернули увагу, що у нього на одязі кров. Коли вони розрізали футболку, то побачили два поранення в область серця.

Поранений був живий і тому співробітники міліції викликали швидку допомогу та слідчо- оперативну групу.

До місця події негайно, ще до приїзду карети швидкої допомоги і оперативної групи, під’їхало кілька автомобілів, пасажири яких вели себе дуже агресивно. Бійцям спецпідрозділу довелося зробити декілька попереджувальних пострілів в повітря, щоб їх зупинити.

Приїхавши лікарі констатували смерть пораненого.

До моменту приїзду оперативної групи, до кафе «Три карася» з’їхалося не менше 15 автомобілів з озброєними і агресивно налаштованими людьми, які погрожували працівникам міліції фізичною розправою. Через явний намір відбити затриманих, працівники міліції прийняли рішення про транспортування їх під посиленою охороною в Київ. При цьому була зроблена спроба погоні за кортежем, припинена силами співробітників міліції.

Один із співробітників спецпідрозділу « Сокіл», який брав участь у спецоперації, зазначив, що «Музичко діяв дуже професійно, миттєво орієнтувався, дуже грамотно почав йти від погоні і, не дивлячись на дуже велику вагу, був у відмінній фізичній формі. А той факт, що він на бігу, в темряві, зміг точно прицілитися в відблиск, який дали бліки на шоломі, і потрапити в голову нашого бійця, говорить про відмінну спеціальну підготовку та великі навики ведення бою».

У ході проведеної операції затримано троє громадян, які підозрюються в участі в організованому злочинному угрупованні, лідером якому був двічі судимий Олександр Музичко, відомий також як Сашко Білий. Всі затримані знаходяться в Києві в ізоляторі тимчасового утримання, і найближчим часом суд обере їм запобіжний захід.

Поранений боєць спецпідрозділу «Сокіл» переніс операцію, загрози для життя немає».