Депутат Львівської міської ради від ВО “Свобода” Андріян Гутник звернувся до керівництва Львова з питанням щодо відсутності дорожнього сполучення із злітно-посадковою смугою львівського аеропорту.

Із відповідним звернення депутат виступив на засіданні сесії Львівської міської ради.

«4 жовтня 2019 року на території Сокільницької сільської ради Пустомитівського району здійснив аварійну посадку літак АН-12, внаслідок якої загинуло 5 членів екіпажу. На ліквідацію цієї надзвичайної ситуації було скеровано усі екстренні служби м. Львова, проте у ході рятувальних робіт гостро проявила себе проблема фактичної відсутності сполучення вулиць Львова із злітно-посадковою локацією аеропорту. У випадку виникнення будь-яких пожеж чи інших аварійних ситуацій у майбутньому відсутність нормального транспортного сполучення зі злітно-посадковою смугою загрожує тим, що життя постраждалих людей банально не встигнуть врятувати.

Необхідно вжити невідкладних заходів для розробки проектно-кошторисної документації на влаштування шляхопроводу із зоною заходу на посадку аеропорту «Львів» імені Данила Галицького зі сторони вулиці Трускавецької, а також передбачити видатки на виконання робіт із будівництва відповідної дороги за рахунок бюджету розвитку міського бюджету м. Львова», – заявив депутат у своєму зверненні.

Нагадаємо, 4 жовтня близько 07:10 год рятувальники отримали інформацію про те, що при заході на посадку за 13,7 км до міжнародного аеропорту “Львів” вантажний літак Ан-12 зник з радару.

Літак екстрено приземлився на грунт у селі Сокільники, що під Львовом. Повідомлялося, начебто у літака закінчилося пальне й він летів до Львова на дозаправку. На борту перебували восьмеро осіб. П’ятеро з них загинули. Трьох постраждалих госпіталізували.

За офіційною інформацією, рейс був чартерним зі сполученням Віго (Іспанія) – Стамбул (Туреччина).

Тим часом джерела “Вголосу” повідомляли, що екіпаж АН-12 загинув через те, що його придушило контрабандним товаром під час аварійної посадки. Зазначалося також, ніби борт прямував до Львова задля розвантаження контрабанди. ЗМІ повідомляють, що бенефіціаром контрабандної схеми є колишній регіональний куратор “Молодих регіонів” (молодіжне крило “Партії регіонів”) Віталій Бобир.