ЛЬВІВ, 17 ЛИПНЯ, PRESSTIME.COM.UA. - 13 осіб отруєно, 793 людей підлягають евакуації із зони аварії товарного потягу в районі села Ожидів, внаслідок якої стався витік та загорання жовтого фосфору. Про це Прес-тайм повідомили в ГУ МНСУ у Львівській області.

Аварія сталася 16 липня о 16.55. На 12 км перегону "Красне-Ожидів" поблизу с. Закомаря, відбулося сходження з колії 15 цистерн товарного потягу. Потяг складався з 58 вагонів, з яких - 15 цистерн по 50 т жовтого фосфору. Цистерни слідували з Казахстану в Польщу. В результаті пошкоджено 50 м колії, близько 100 м контактної мережі, 3 опори.

З пошкодженої цистерни відбувся витік фосфору з подальшим розтіканням на площу близько 300 кв. м. Виникло загорання, в зоні горіння опинилося 6 цистерн. Станом на 22 год.29 хв. 16 липня загорання було повністю ліквідовано. Внаслідок горіння сформувалася хмара продуктів горіння зоною враження 86 кв. км - 14 населених пунктів Бродовського району (11 тис. людей) та частина Радехівського району.

У результаті пожежі отримали отруєння 13 осіб, в тому числі 6 працівників Буського РВ ГУ МНСУ, 1 працівників Радехівського РВ ГУ МНСУ, ще 2 працівники міліції і 4 місцеві мешканці.

Від мешканців району також надходила інформацію про мор курей, яка наразі офіційно не підтверджена.

В ночі було проведено засідання комісії, яка прийняла рішення про обстеження населених пунктів з подальшою евакуацією населення 6 населених пунктів, в тому числі Ожидидів, Перевалочна, Чанниш. Загалом планується евакуювати 793 особи. Для цього задіяні 30 автобусів.

Санепідстанція збирає проби для того, щоб дати висновок, чи можливе перебування людей в зоні аварії.

Сьогодні відбудеться друге засідання комісії за участю хіміків, щоб вирішити проблему утилізації жовтого фосфору, який витік з цистерн.

Жовтий фосфор - сильна отруйна речовина. Смертельна доза жовтого фосфора станвить десяту долю граму. Викликає ураження кісток, кісткового мозку, некроз щелепи. Фосфор застосовують у виготовленні мінеральних добрив, а також для так званих фосфорних бомб.

17.07.2007