16 листопада з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснили запуск ракети-носія Vega, який, на жаль, закінчився невдачею. Після запуску двигунів останнього четвертого ступеня ракета відхилилася від курсу і була втрачена.

Ракета оснащена двигуном українського виробництва РД-843. Але причина аварії не пов'язана з цим компонентом, повідомляє Державне космічне агентство України.

При цьому українські інженери додають, що помилка не пов'язана з конструкцією українського двигуна РД-843.

У компанії Arianspace розказали, що аварія трапилась через помилку інтеграції (integration error) під час монтажу двигунів на розгінний блок AVUM. Це призвело до того, що ракета втратила керування відразу після ввімкнення двигуна четвертого ступеня ракети-носія. Що в результаті призвело до втрати двох супутників.

Втрачені іспанський супутник SEOSAT-Ingenio був призначений для спостереження за земною поверхнею за допомогою двох камер з роздільною здатністю 2,5 м. Французький TARANIS повинен був стежити за електричними явищами у верхніх шарах атмосфери землі, такими як спрайти і сині струмені, а також реєструвати спалахи гамма-випромінювання.

Ракета-носій Vega розроблена переважно зусиллями італійського космічного агентства. Це РН легкого класу для запуску корисного навантаження вагою до 1500 кг на полярну орбіту висотою до 700 км і для виведення супутників на низьку опорну орбіту і сонячно-синхронну орбіту. Перший запуск Vega відбувся 13 лютого 2012 року. З тих порт РН зробила 17 запусків, але два з них останнім часом виявилися невдалими.

Попередній невдалий запуск відбувся у липні 2019 року. Тоді було втрачено супутник для Об'єднаних Арабських Еміратів. Розслідування показало, що відмовив один з двигунів прискорювача.

Як відомо, під час невдалого запуску у понеділок аномалія в польоті почалася після запуску двигунів четвертого ступеня.