Сьогодні, 9 березня, у Нідерландах суд почав розгляд справи щодо збиття малайзійського боїнга МН17  над Донбасом у 2014 році.

Про це інформує “Радіо Свобода”.

Зазначається, що під час судового засідання виступлять 49 родичів жертв авіакатастрофи, 84 звернулися до суду з вимогою про матеріальну компенсацію.

Головуючим суддею буде Хендрік Стейнхаюс, який заявив, що ця справа є особливою, оскільки йдеться про велику кількість жертв, які були громадянами різних держав.

Крім того, він додав, що судового процесу прикута велика увага суспільства.

Разом з Стейнхаюсом справу розглядатимуть ще двоє суддів.

Також в залі присутні двоє запасних служителів Феміди на випадок якщо, хтось з основного складу суддів не зможе виконувати свої обов’язки. .

Нагадаємо, що слідчі офіційно висунули звинувачення проти чотирьох осіб: колишнього очільника так званої “розвідки “ДНР”  Сергія Дубинського  з позивним “Хмурий”, “ексміністру оборони “ДНР” Ігорю Гіркіну (“Стрелков”) і підполковнику  ВДВ Олег Пулатов (“Гюрза”) та  бойовику Леоніду Харченку  (“Крот”).

Перші троє підозрюваних є громадянами Росії та бойовими офіцерами РФ.

Харченко ж є громадянином України, який приєднався до лав окупантів  у 2014 році.

Ніхто з них не бути брати безпосередньої участі у процесі, хоча там будуть присутні адвокати підполковника ВДВ Олега Пулатова: Олена Кутьїна і її колеги з Нідерландів.

Як стало відомо, засідання суду мало розпочатися об 11: 00 за київським часом, проте через технічні неполадки була оголошена перерва на 30 хв.

Загалом справу розглядатимуть з 10 : оо по 18:00 з двома перервами.


Як писав “Вголос”,  Зеленський зробив заяву щодо розслідування трагедії МН17.