Як пишуть ЗМІ з посиланням на польське видання Thenews.pl, адвокат Марчін Дубенський, чоловік дочки Президента Марти Качинської, стверджує, що не помилка пілотів стала причиною краху літака Ту-154, а помста росіян, передають «Українські новини».

Він вважає, що Росія не змогла пробачити Польщі підтримку, яку та надали Грузії у серпневій війні. На думку адвоката, влада РФ також були незадоволені політикою, що проводиться Качиньським у ЄС, і побоювалися його досить імовірною перемоги на президентських виборах.

Дубенський запевнив, що пілот потерпілого крах під Смоленськом, всупереч даним, що містяться у звіті МАК, не збирався приземлятися на Північному аеродромі, а хотів направити лайнер на запасний аеродром. Про це говорять відомості, наявні у розпорядженні експертів Центральної кримінологічної лабораторії.

За запевненням Дубенського, його дружина, дочка Качинського, також підтримує цю версію.

Також відзначимо, раніше польські експерти заявили, що командир екіпажу літака Качиньського не мав наміру "за всяку ціну" посадити авіалайнер на місцевому аеродромі. Таку думку висловили фахівці після власної розшифровки розмов у кабіні пілотів лайнера, що розбився.

Як повідомлялося раніше, у Москві був оприлюднений остаточний звіт за результатами розслідування катастрофи Ту-154 під Смоленськом, згідно з яким безпосередньою причиною катастрофи стало рішення екіпажу не йти на запасний аеродром.

У свою чергу польський уряд заявив, що готує відповідь Росії, пов'язаний з недоліками в звіті МАК.

Нагадаємо, що Ту-154 розбився 10 квітня 2010 при заході на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний". Всі 96 чоловік, що знаходилися на борту, загинули. Серед них Лех Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти Польщі.