Група дослідників з Університету Монаша у Мельбурні (Австралія) готується до проведення першої в історії медицини операції, під час якої пацієнтові планують відновити зір за допомогою введення в мозок імплантів. Таким чином, медики вперше зможуть успішно випробувати систему біонічного зору на людині.

Зараз вчені проводять підготовку до операції. Паралельно вони шукають фінансування для виробництва розробленої системи в глобальних масштабах, повідомляє Університет Монаша.

Проєкт Gennaris Bionic Vision System було розпочато більше ніж десять років тому. За роки досліджень інженерам вдалося створити спеціальний головний убір, оснащений камерою, бездротовим передавачем, процесором і необхідним для обробки ПЗ.

У мозок користувача буде імплантований чіп розміром 9х9 міліметрів. У корпусі “шолома” відбувається обробка даних, які потім передаються на імплантати. Ті, в свою чергу, перетворюють отриману інформацію в електричні імпульси, “зрозумілі” нервовій системі і мозку людини.

В ході проведення експериментів у ролі перших піддослідних обрали овець. Їм проводили операції з імплантації імплантів, а потім спостерігали протягом дев’яти місяців. За 2700 годин використання системи жодна з десяти овець не відчула її негативного впливу на здоров’я. Дослідники планують надалі адаптувати технологію для лікування складних неврологічних проблем на кшталт паралічів або повної втрати можливості рухатися.

Як відомо, мільярдер Ілон Маск повідомив про створення нейроінтерфейсу Neuralink, що допоможе позбутися депресії і залежностей шляхом “перепрограмування” частин мозку, що відповідають за їх розвиток. Також нова технологія допоможе людям з неврологічними захворюваннями, хворобою Паркінсона або Альцгеймера, для чого в мозок людини встановлять чіп.