Про це повідомляє «Лента.ру» з посиланням на news.com.au.

«Дуже страшне створіння. Точно не з тих, які варто показувати своїм дітям перед сном», – зазначив один з рибалок, які впіймали рибу.

Оглянувши вилов, рибалки з'ясували, що довжина тіла акули становить близько двох метрів. У її пащі австралійці нарахували 300 зубів, розташованих у 25 рядів.

За словами представника Асоціації рибалок південно-сходу країни (South East Trawl Fishing Association) Саймона Боага (Simon Boag), це перший випадок, коли давня акула опинилася у водах біля берегів Австралії.
Плащоносну акулу вперше виявив німецький іхтіолог Людвіг Додерлайн (Ludvig Doderlein) під час відвідин Японії у 1879-1881 роках. Риба мешкає на глибині 600-1000 метрів у тропічних та помірних водах в Атлантичному і Тихому океанах. Основою раціону є кальмари. Для людини «жива викопна» не становить небезпеки. Акула розмножується весь рік, є живородящою, вагітність триває три з половиною року.

Виник цей вид приблизно 95 мільйонів років тому. Риба виглядає, як помісь змії, вугра та акули (за весь термін існування виду зовнішність його представників фактично не змінилася).