Про це повідомляє видання The Australian.

«Ми бачимо (захищені території) важливим інструментом управління, а також ідеальним способом збереження морської екосистеми Південного океану та отримання контрольних площ, щоб ми могли контролювати вплив риболовлі та зміну клімату», - заявила голова делегації Австралії у Комісії Джиліан Слокам.

Торік завдяки зусиллям Нової Зеландії та США вдалося отримати статус заповідника для найбільшої у світі морської природоохоронної території у морі Росса.

Цього разу сподіваються, що Австралія і Франція забезпечать консенсусну підтримку створення природоохоронних територій у Східній Антарктиді, де обидві країни мають дослідні станції.

Пропозицію щодо створення нових МОР готовий фінансово підтримати і ЄС. Варто зазначити, що це не перша спроба - у минулому намір так і не вдалося реалізувати через позицію Росії, Китаю та меншою мірою Норвегії.

Рішення Комісії ухвалюються консенсусом, і Австралія пішла на поступки, погодившись зменшити кількість заповідних територій Східної Антарктики з семи до трьох. Ці три зони - Мак-Робертсон, Дригальський та море Дюрвіля-Мерц - важливі для таких видів, як криль, кликач, сріблянка антарктична, південний морський котик, світлоспинний димчастий альбатрос, імператорський пінгвін та пінгвін Аделі, південний морський слон та тюлень Ведделла. Передбачається, що територія море Дюрвіля-Мерц буде заповідною зоною для вилову криля, однак контрольована риболовля буде дозволена в інших двох районах, щоб не чинити надмірного впливу на екосферу чи наукову роботу.

Криль - крихітні ракоподібні, важлива ланка антарктичного харчового ланцюга. Їх захист від надмірного вилову був ключовим чинником формування АНТКОМ у 1982 році, але сьогодні зростає попит на криль, який використовується для виробництва таблеток із вмістом Омега-3.