Торік низка європейських імпортерів деревини разом з Україною та її лісовими господарствами, зазнали репутаційного та фінансового удару. Як повідомляло агентство УНІАН, після кількарічного дослідження британська неурядова організація Earthsight зробила висновки, що незаконна вирубка та експорт лісу в Україні сягає нібито до 44 відсотків від загального виробництва. Звинувачення торкалося владних українських осіб у нібито незаконному продажі вітчизняного лісу за кордон. Втім, такі звинуваченні є необ’єктивними та необґрунтованими. Про це свідчать результати аудиту незалежної моніторингової структури SGS (Société Générale de Surveillance), проведеного на замовлення компанії EGGER.

Аудитори у своєму висновку зазначають, що однією з постраждалих від обвинувачень стала австрійська компанія EGGER. Компанія була заснована в 1961 році, зараз на неї працює майже 10 тис. людей, а за минулий рік її фінансовий обіг перевищив 2,5 млрд євро. Оскільки для  EGGER будь-які репутаційні удари є болючими, компанія розробила власну систему перевірки законності закупки лісу – DDS (Due Diligence System). Після отримання звинувачень EGGER звернулася до незалежної моніторингової структури – SGS для проведення додаткової об’єктивної перевірки постачання з України.

«Незалежний аудит, що його провела SGS, підтвердив, що торгівля деревиною EGGER та України повністю відповідає європейським нормам EUTR (European union timber regulation). Таким чином звинувачення про незаконний обіг деревини є неправдивими», - йдеться у повідомленні.

Крім того, EGGER дійшла висновку, що звинувачення у незаконному продажу лісу за кордон лунали за підтримки та спонсорства низки владних українських осіб.

«Річ у тому, що олігархи-власники деревообробних компаній України хочуть сформувати свою монополію, при якій лісові господарства втратять можливість експортувати легально ліс в Європу, за європейськими цінами. Це зробить підприємства олігархів єдиним місцем збуту, що призведе до купівлі деревини за копійки та банкротства лісових господарств, з подальшим їх викупом на умовах олігархів. Саме ці олігархи є спонсорами неправдивих звинувачень і саме вони стоять за їх підтримкою в українському Уряді», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, минулого року про нібито незаконний експорт українських дров у ЄС заявляв народний депутат від РПЛ Сергій Рибалка. Він розповідав, що тільки за минулий рік під виглядом дров в ЄС вивезли 1 млн кубометрів української деревини.

Експорт деревини Рибалка намагався зробити мало не основною темою власного піару. Та врешті решт ці звинувачення виявилися популістськими, і не лише через висновок SGS.

Зокрема, Рибалка також критикував президентську поправку до законопроекту № 5495 «Про збереження українських лісів і запобігання неналежному переміщенню необроблених лісоматеріалів", яка вилучила заборону на експорт дров. Причому сам радикал у складі переважної більшості представників РПЛ попередньо підтримав законопроект, забувши про свою критику на його адресу.

Нагадаємо, згідно з рейтингом порталу «Слово і діло» Рибалка вийшов в лідери банківського комітету за кількістю невиконаних обіцянок.