У найближчі дні австрійський банк Volksbank AG (за розміром активів посідає четверте місце в Австрії) закриє угоду по купівлі понад 90% «Електрон Банку» - повідомляє сайт bin.com.ua.

Як повідомляє джерело, ціна угоди - більше EUR 40 млн, при капіталі «Електрон Банку» EUR 14,2 млн. і активах 635 млн. грн. (62 місце в рейтингу Асоціації українських банків).

У банку не підтверджують, але й не спростовують цієї інформацію. «Я знаю, що переговори велися, було кілька пропозицій про продаж. Але про конкретні домовленості з якимось інвестором мені нічого не відомо»,- сказав заступник голови правління банку Юрій Селезньов. Тижнем раніше аналогічну відповідь дала голова правління Лариса Загородня. Прес-секретар Volksbank Отто Андреас не зміг офіційно підтвердити факту купівлі, але повідомив, що 8 січня Volksbank дає прес-конференцію у Відні, а 10 січня - у Львові. «Сподіваюся, вам це про щось говорить»,- сказав він.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку, на 10.08.2006 р. 63,3% банку володів «Концерн-Електрон». У банку є філії в Закарпатській та Івано-Франківській областях і в Києві. За словами джерела, нові власники наразі не мають наміру далеко виходити за рамки Західної України. Вони планують підсилити напрямок роздрібного бізнесу. Хоча вже зараз, за словами Юрія Селезньова, кредити фізичним особам у портфелі банку займають більше 40%.

Банкіри вважають ціну угоди справедливою. «Ціна в рамках ринкового коефіцієнта. 3-3,8 капіталу - це нормально»,- вважає голова правління Банку НБР Владислав Кравець.

Volksbank AG - третій за рахунком австрійський банк в Україні після Raiffeisen і Erste Bank. Якщо всі три українських банки («Райффайзен Банк Аваль», «Престиж» і «Електрон Банк») реалізують заплановану агресивну маркетингову стратегію, через два-три роки проникнення австрійців у банківську систему країни досягне 15-20% (зараз «Райффайзен Банк Аваль» займає близько 8%).

«Це зрозуміло. Був хвилеріз в особі Raiffeisen. Вони зрозуміли, що тут можна робити бізнес і добре заробляти»,- вважає Владислав Кравець.

Нагадаємо, що на початку березня 2006 року Антимонопольний комітет дозволив придбати більше 50% акцій банку «Львів» компанії „Нью Прогрес Холдінг” (Київ), засновниками якої виступають дві ісландські компанії. (АКБ „Львів” заснований у жовтні 1990 року. Належить до категорії малих банків (активи на 1.01.2006 р. склали 101,52 млн. грн.). Згідно з ліцензією, може працювати винятково на території Львівської області).

В липні цього року Грецький Eurobank EFG заявив про купівлю 99,34% банку „Універсальний”.  ВАТ Банк „Універсальний” (Львів) створений 1992 року у Тернополі. У листопаді 2001 р. переїхав до Львова. Має три філії — у Тернополі, Хмельницьку і Вінниці, а також 6 відділень у Львівській, Тернопільській, Вінницькій і Закарпатській областях. Статутний капітал — 7,62 млн. EUR. Акціонерами банку, за даними Istock, є: ВАТ „Концерн Галнафтогаз” (Львів) — 34,30%, Financial&Investment Energy Holding (Князівство Ліхтенштейн) — 9,24%, підприємство „Подільське борошно” (Вінницька обл.) — 9,09%, ЗАТ „Терра Петроліум” (Тернопіль) — 9,09%.

2005 рік банк „Універсальний” закінчив з фінансовим результатом 1,962 млн. грн., що у 3,6 разу гірше від результату 2004 року (7,081 млн. грн.).

За матеріалами
bin.com.ua
PRESSTIME.COM.UA