Якби вибори відбулися найближчим часом, то до парламенту потрапили б Народний Союз Наша Україна", Партія регіонів, Батьківщина та комуністи. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології та соціологічною службою Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова. Згідно з опитуванням, 49,5% опитаних відповіли, що симпатизують тим політичним силам, які підтримують нинішню владу, 14,4% - силам, опозиційним до нинішньої влади. 11,1% відповіли, що певною мірою підтримують "і тих і інших", 9,8% вагались із відповіддю.

В той же час, якби вибори відбулися найближчим часом, і в них брали участь лише окремі партії, то партія "Народний Союз Наша Україна" отримала б 31,6%. Друге місце посіла б Партія регіонів з 16,4%. Батьківщина отримала б 15,5%. Комуністична партія України отримала б 3,5%, СПУ – 2,9, а Народна партія  2,7. Всі інші партії, включені до списку, набирають не більше 1% голосів.

На питання, якби до парламенту балотувалися блоки та партії, то за блок "Народного Союзу Наша Україна" (Ющенко), Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" (Тимошенко), Народної партії (Литвин), Партії промисловців і підприємців України (Кінах) свої голоси б віддали 50,4% опитаних. За Блок Партії регіонів (Янукович), Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) (Медведчук), Прогресивної соціалістичної партії України (Вітренко), Всеукраїнського об’єднання "Держава" (Васильєв), Партії "Нова сила" (Збітнєв) – 19,1% респондентів. За комуністів у такому випадку проголосували б також 3,5%, а соціалісти отримали б 3,1%.
Польовий етап дослідження відбувався з 10 по 23 травня 2005 року, було опитано 11115 респондентів у 493 населених пунктах (в 306 міських і 187 сільських) в усіх областях, Києві та АР Крим. Теоретична похибка вибірки не перевищує 1,0% з імовірністю 0.95.

"Українська правда"