У Секретаріаті Президента заявляють, що від української держави депутату Держдуми РФ Костянтину Затуліну нагорода не вручалася. Про це заявила прес-секретар глави держави Ірина Ванникова на брифінгу в середу, коментуючи сьогоднішнє нагородження Першим віце-прем’єром, Міністром фінансів Миколою Азаровим Затуліна Хрестом Пошани «За відродження України» 1 ступеня.

«Щодо цього нагородження є чітка позиція глави Секретаріату Президента Віктора Балоги, який заявив: ніякої державної нагороди України від імені української держави депутатові Державної Думи К.Затуліну ніхто не вручав. Відзнака, вручена Першим віце-прем’єр-міністром Миколою Азаровим російському парламентарієві, не є державною нагородою, тому слова подяки Затуліна на ім’я Президента і уряду України є як мінімум смішними», - заявила Ванникова.

Нагадаємо, 5 грудня Микола Азаров вручив Затуліну Хрест Пошани «За відродження України» I ступеня. Затулін у відповідь щиро подякував Президенту та Уряду України, а також «всім справжнім друзям російсько-українських відносин за виявлені у зв’язку з його поїздкою в Україну добрі почуття і розуміння».

Раніше Український Фонд науково-економічної і юридичної співпраці, очолюваний тодішнім Головою Державної податкової адміністрації України Миколою Азаровим, на честь 5-річного ювілею Української податкової служби, за досягнення в безкорисливому служінні Батьківщині заснував низку нагород, зокрема Хрест Пошани « За відродження України».

Костянтин Затулін 4 грудня прибув до Києва для участі в засіданні Міжпарламентської комісії із співпраці Федеральних зборів Російської Федерації і Верховної Ради України. 4 грудня Служба безпеки України дозволила депутату Затуліну тимчасовий в’їзд на територію України.

3 червня 2006 року СБУ заборонила Затуліну в’їзд на територію України, мотивуючи своє рішення участю російського депутата в акціях протесту, які проходили у Феодосії, і низкою його заяв. Шевченківський районний суд м. Києва не задовольнив скаргу Затуліна на постанову СБУ, що забороняє на 1 рік його в’їзд до України. Політик висловив готовність в питанні захисту своїх інтересів дійти до Європейського суду з прав людини.

proUA