Про це повідомляє російське інформаційне агентство РИА Новости з посиланням європейське видання EUobserver.

За даними видання, німецька адвокатська компанія Alber&Geiger представляє інтереси двох українців, які домагаються розморожування активів у ЄС.

Три дипломатичних джерела підтвердили, що ще 5 березня на адресу Ради ЄС надійшов запит від імені Азарова і «членів його сім’ї», що дозволило виданню зробити висновок, що мова йде про екс-прем’єра і його сина Олексія, який також потрапив до списку санкцій.

Запит, за інформацією дипломатів, розглядає робоча група Ради ЄС по Східній Європі, Південному Кавказу і Центральній Азії (COEST).

Потім надійшов лист з рекомендаціями до COEST, спрямований до Ради ЄС 25 березня.

Наступного дня такі листи були розіслані постійним представництвам 28 країн Євросоюзу в Брюсселі.

Згідно з нормами ЄС, виключення зі списку санкцій має бути схвалене всіма країнами-членами Євросоюзу, це рішення пізніше закріплюється законодавчо. Якщо країни відмовлять позивачам, то вони можуть звернутися до суду ЄС, що засідає в Люксембурзі.

Одне з джерел видання зазначило, що компанія може опертися на рішення суду ЄС, ухвалене на цьому тижні і яким встановлюється виключити із прийнятого в 2011 році списку санкцій проти Тунісу племінника екс-президента країни.

Суд зазначив, що тунісець значився як особа, проти якої «заведено судове розслідування», тоді як у списку повинні були знаходитися винні в незаконному привласненні державних коштів».

Нагадаємо, Євросоюз 6 березня опублікував список санкцій підозрюваних в незаконному привласненні державних коштів на Україну.

До нього увійшли президент країни Віктор Янукович, екс-глава адміністрації глави держави Андрій Клюєв і ще 16 українських чиновників і бізнесменів. Їхні кошти були заморожені на території ЄС.