Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».

Микола Азаров фігурує в кримінальних справах Генкпрокуратуи за фактами зловживання владою та розкрадання бюджетних коштів. Крім того, проти сім’ї Азарових відкрито кримінальну справу в Австрії, де зареєстровано декілька їхніх компаній. Частину з них вже переоформлено на офшори.

Навесні 2014 року змінила засновника компанія «Де Санктіс-Інвест». Раніше її власником була австрійська фірма «De Sanctis Holding» юриста з Ліхтенштейну Рейнхарда Прокша, відомого зв’язком з «Межигір’ям» Віктора Януковича та іншими активами представників попередньої влади. Новим власником «Де Санктіс-Інвесту» став офшор з Британських Віргінських островів «Karson Business Group».

«Де Санктіс-Інвест» до останнього часу володіла низкою підприємств в Україні. У тому числі Федорівським кар’єром (планував вести розробку Федорівського родовища апатито-ільменітових руд), компанією «Будгарант-2009» (за нею було закріплено ділянку площею 0,5 га в Києві), ТОВ «СП» АГ Сталь «(виробляє в Маріуполі сталевий штрипс).

Також змінився власник мажоритарного акціонера «азарівської» страхової компанії «Амальтея» – ТОВ «Еквіталь». Раніше власником «Еквіталю» була «дочка» австрійської фірми «Garda Handels und Beteiligungs» – ТОВ «Аккорд фінанс». Однак після того, як у Австрії почалось переслідування місцевих активів Азарова, новим власником «Еквіталю» став Максим Вотченков – менеджер з групи Андрія Клюєва, який управляв страховою фірмою «Актив-фінанс».

Разом з тим структура власності та юридичний статус деяких активів Азарова залишилися без змін. Це стосується переважно тих компаній, які були оформлені на офшори від самого початку. Наприклад, продовжує успішно працювати компанія Азарових «Тартус компані», яка влітку 2011 р. побудувала склад на 10 тис. т картоплі в Семиполках Київської області.

Картопляний склад Азарових успішно функціонує і в2014 році. Втім, ще з 2013р. «Тартус компані» була опосередковано оформлена на кіпрську фірму «Staydelor Investments», кінці якої губляться в екзотичних офшорних зонах.

«Так що за цю власність Азарови поки можуть бути спокійні», – відмічає видання.

Нагадаємо, Микола Азаров подав позов до суду з вимогою виключити його з переліку осіб, на які країни Євросоюзу наклали економічні санкції після втечі Віктора Януковича. Однак австрійські правоохоронці встановили приналежність сина Азарова Олексія до компанії «LADA Holding Anstalt» і на підставі евросанкцій австрійський суд днями заарештував нерухомість цієї компанії у Відні і Штирії приблизно на 5 млн євро.