Про це він сказав на зустрічі з Ервіном Нейєром, керівником Міжнародної експертної ради науково-навчального центру "Державна ключова лабораторія молекулярної та клітинної біології", нобелівським лауреатом з фізіології та медицини 1991 року.

"По суті, ми створили в Україні кілька центрів, які нічим не поступаються європейським", - сказав Прем'єр, інформуючи Ервіна Нейєра про встановлення в Україні за останні два роки п'яти лінійних прискорювачів та спорудження двох центрів ядерних досліджень. Крім того, додав М. Азаров, українські лікарі постійно проходять стажування в європейських центрах.

У свою чергу, нобелівський лауреат, який вперше побував в Україні в 1975 році, відзначив, що раніше спостерігав нестачу фінансування молекулярної біології в Україні.

"Коли я був три роки тому в Україні, я побачив, що наука страждає від нестачі грошей і обладнання. Наразі я бачу зміни і конкретні зусилля щодо розвитку досліджень у біомедицині, фізіології та онкології в Україні", - підкреслив вчений, який вважає, що дуже важливо розвивати біомедичні дослідження на високому рівні, оскільки це безпосередньо пов'язано зі здоров'ям громадян.

Ервін Нейєр відзначив, що фінансування досліджень в Україні забезпечується, але є певні питання, які стосуються тимчасових рамок цього фінансування.

Микола Азаров пообіцяв, що питання фінансування буде вирішено.

Ервін Нейєр - лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 1991 року, яка була присуджена йому разом із Бертом Сакманном за відкриття щодо функцій одиночних іонних каналів у клітинах.

Джерело: Укрінформ