Про це інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

За словами Тягнибока, 1 квітня знову відбувається закрите засідання уряду, куди прийшли депутати від фракції ВО «Свобода» Олександр Мирний та Юрій Сиротюк. Останнього не допустили на це засідання уряду, а Олександра Мирного видворили за годину після початку засідання.

Лідер фракції націоналістів наголосив: уряд не соромиться засекречувати навіть питання порядку денного. Так, сьогодні Кабмін розглядає питання, яке так і прописане в порядку денному – «Таємне», доповідачем з якого є міністр економічного розвитку і торгівлі І. Прасолов.

«Якщо раніше матеріали засідань надавали депутатам за день до засідання, то останні два тижні секретаріати фракцій отримували такі документи вже після початку засідань Кабміну. Так, на своєму засіданні 20 березня 2013 року уряд розподілив кошти на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг загального користування у сумі 7,7 млрд. грн. Порядок денний цього засідання уряду не було заздалегідь оприлюднено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України. А матеріали засідання (проекти рішень) були надані секретаріату фракції, що є структурним підрозділом Апарату Верховної Ради, об 11:45 год., при тому що засідання уряду почалося о 10:00.

Наслідком такого залаштункового ухвалення рішень є непрозорий розподіл коштів, коли деякі регіони отримують значно більше фінансування, ніж це можна було би логічно пояснити. Зокрема, за середнього показника коштів, спрямованих на будівництво, реконструкцію і ремонт доріг державного значення, що становить 280,4 тис. грн. на 1 кілометр, Донецька область отримає у 6,7 разів більше – 1,868 млн. грн. на 1 кілометр, Дніпропетровська область – у 4,5 разів більше від загальноукраїнського показника – 1,272 млн. грн.» – зазначив Олег Тягнибок.