Про це інформує прес-служба уряду.

Крім того, за ініціативою опозиційних фракцій, буде розглянуто питання про відповідальність Уряду за соціально-економічний стан в країні.

«Я хочу, щоб люди зрозуміли: опозиція поставила це питання не через турботу за долю країни. Ми бачимо, що це обумовлено одним: боротьбою за президентську посаду, яку опозиційні лідери вже розпочали. Тому логіка їх поведінки примітивна і цинічна: «чим гірше, тим краще». Це деструктивна позиція», – наголосив Микола Азаров, розпочинаючи сьогоднішнє засідання Уряду.

За його словами, президентські вибори розпочнуться у визначений Конституцією термін, а не тоді, коли забажає позиція.

«Сьогоднішній фальстарт опозиції має нульовий результат», – переконаний Азаров.

Прем’єр натомість висловив претензії до опозиції за «вкрай складні умови для країни, які вони створили при владі у 2008-2009 роках, проте мають совість питати, як Уряд долає перешкоди розвитку».

«Це вони підписали угоду з МВФ і зобов’язалися підвищити тарифи для населення, здійснити пенсійну реформу. А зараз намагаються це поставити у провину нам. Це вони взяли і безцільно витратили гроші, а нам намагаються поставити у провину, що держава повертає їх борги», – заявив Микола Азаров.

«Натомість нам є що сказати народу України. Уряд до звіту завжди готовий», – додав він.

Він наголосив, що упродовж трьох років Кабінет Міністрів утримує макроекономічну стабільність – навіть без допомоги кредитів МВФ. Більше того, за словами, Азарова, уряду вдалося досягти хоч не дуже значного, але зростання національної економіки, і це в умовах суцільної європейської рецесії.

Прем’єр зазначив, що три роки національна валюта стабільна, вклади в банках ніхто не втрачає. У державах Євросоюзу соціальні стандарти реально скорочуються, а в Україні тільки заробітну плату в бюджетній сфері підвищували 18 разів поспіль. А недавно Уряд у черговий раз прийняв рішення про підвищення пенсій з 1 березня. Будуються лікарні, школи, дитячі садки і житло – стільки, скільки не було збудовано за двадцять років до цього.

«У кого є очі, бачить і усвідомлює: нашу велику країну не можна повністю перебудувати за три роки. Ще дуже багато такого, що викликає справедливі нарікання громадян. Люди скаржаться на багато речей, які в нашій державі ускладнюють їх життя. Скаржаться уряду, хоча не все ми регулюємо у ринковій економіці. Але як інакше: хто ж захистить інтереси громадян, якщо не влада?», – сказав Азаров.

Відзначимо, що опозиція неодноразово заявляла, що у п’ятницю можлива відставка Кабміну.