Про це передає «АПК-Інформ» з посиланням на фермерів західних областей країни.

Також аграрії кажуть про високий інтерес до українського картоплі у перекупників з Криму та Білорусі.

В умовах підвищеного попиту виробники у Львівській, Волинській, Чернігівській та Житомирській областей почали підвищувати відпускні ціни, правда, зростання поки незначне і стосується тільки картоплі експортної якості.

Так, на сьогодні експортні ціни на картоплю в українських господарствах варіюються в діапазоні 1,7-1,9 грн / кг (0,1-0,11 євро / кг), що на 15-20% вище максимальної ціни на попередньому тижні в західному регіоні країни.

Фахівці «АПК-Інформ: овочі і фрукти» зазначають, що за аналогічним сценарієм ситуація на ринку вже розвивалася в сезоні-2011/12, коли Україна зібрала один з найвищих урожаїв картоплі, а низькі ціни на внутрішньому ринку дозволили досить рано почати експорт. Саме восени 2011 р вперше були зафіксовані великі відвантаження української картоплі на ринки Азербайджану та Грузії. За весь сезон в ці країни було продано майже 4,5 тис. тонн української картоплі при загальному обсязі експорту 6,5 тис. тонн.

У 2011 р в трійку найбільших покупців української картоплі входила Росія, яка цього сезону ввела заборону на постачання всіх видів плодоовочевої продукції з України.