Останнім часом у Львові розпочався необґрунтований ажіотаж навколо роботи дільничних виборчих комісій і технічної процедури голосування, — вважає секретар Львівської міської ради Зеновій Сірик.
Про це він сьогодні повідомив на прес-конференції.
Нещодавно на сесії Львівської міської ради представники ТВК м. Львова констатували незадовільний технічний стан ТВК, у чому частково звинуватили у бездіяльності міську владу.
За словами Зеновія Сірика, Львівська міська рада і Львівський міськвиконком не усуваються від допомоги і сприяння у проведенні виборчого процесу, але його організація не входить у обов’язки міської влади. Так, проведення телефонних ліній не залежить від міської влади, хоч телефонними апаратами ДВК будуть забезпечені.
Зеновій Сірик нагадав журналістам, що Львівський міськвиконком прийняв звернення до голови ЦВК Сергія Ківалова з проханням збільшити фінансування ТВК м. Львова та внести зміни у кошториси видатків для виготовлення кабін для голосування, закупівлі телефонних апаратів, вогнегасників та оренди сейфів.
Депутати Львівської міської ради у своєму звернені до Сергія Ківалова, голів ТВК №№ 117, 118,119 та 120 та голови облдержадміністрації Олександра Сендеги вирішили зобов’язати виконавчі служби міської ради, голів райадміністрацій м. Львова, керівників комунальних підприємств, учбових та медичних заходів створити належні умови для роботи виборчих дільниць у місті у межах своєї компетенції, управлінню фінансів за погодженням з комісією з питань фінансів і планування бюджету виділити кошти для закупівлі матеріально технічних засобів необхідних для роботи дільничих комісій.
На разі передвиборчий процес не забезпечений належним чином, оскільки від 10 до 25% виборчих дільниць ще не починали роботу, а багато тільки-но провели своє перше засідання.
„Це викликає стурбованість, бо технічні засоби для повноцінної роботи дільничної комісії не можуть бути розміщені без присутності її членів. Але зараз серйозних підстав і побоювань для успішного проходження дня голосування я не бачу, адже вибори будуть технічно значно простіші за вибори 2002 року”, ― наголосив Зеновій Сірик.