Продаючи земельну ділянку в Рясному іноземній компанії, міський голова Львова Андрій Садовий грубо порушив закон України.

Господарський Кодекс України чітко визначає поняття іноземного підприємства: це унітарне або корпоративне підприємство, створене за законодавством України, що діє виключно на основі власності або іноземців, або іноземних юридичних осіб. Також іноземним вважається підприємство, придбане повністю у власність цих осіб.

Компанія "СІТІПАРК Львів", із якою Садовий уклав договір купівлі-продажу земельної ділянки, є іноземною компанією, адже її співзасновник - компанія "СІТІПІ", а кінцевий бенефіціарний власник - іноземець.

Водночас, відповідно до частини 2 ст. 129 ЗКУ, продаж земельних ділянок, що перебувають у власності територіальних громад, іноземним державам та іноземним юридичним особам здійснюється відповідними радами за погодженням Кабінету Міністрів України.

Саме ж відчуження земельної ділянки на користь підприємства "СІТІПІ" – іноземній юридичній особі – не отримувало погодження, яке є передбачене згаданою нормою кодексу.

Іноземні юрособи, які зацікавлені у купівлі земельних ділянок, повинні подати клопотання до органів місцевої влади і державного органу приватизації. До клопотання обов’язково додається документ, що засвідчує право власності на нерухоме майно, розташоване на цій ділянці.

В цьому випадку на земельній ділянці, яку Садовий продав іноземному власнику, відсутні будь-які об’єкти нерухомого майна. Це, у свою чергу, не дає права на продаж цієї землі.

Враховуючи все вищенаведене, Львівська міська рада, в особі міського голови Андрія Садового, грубо порушила загальні засади укладання договору купівлі-продажу земельної ділянки, що перебувала у власності територіальних громад та укладання його з іноземним підприємством "СІТІПІ". Садовий, по-перше, не отримав погодження Кабміну, а, по-друге, продав землю без будь-якого нерухомого майна, яке б належало компанії, яка купує цю землю.

Нагадаємо, напередодні Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила підозру у зловживанні владою міському голові Львова Андрієві Садовому. Мер та високопосадовці Львівської міської ради підозрюються у завданні збитків державі на суму 93,5 млн грн.

ЗМІ із посиланням на джерела повідомляли, що сторона обвинувачення клопотатиме про заставу для Садового в розмірі 50 мільйонів гривень.

Після цього в інтерв’ю своїм ЗМІ Садовий заявив, що грошей на заставу не має, тож проситиме допомоги в людей і продаватиме майно.

27 листопада Вищий антикорупційний суд обирає Садовому запобіжний захід.

У ніч на 27 листопада зі Львова до Києва вирушили декілька автобусів із тітушками. Журналісти записали на приховану камеру, як молодики погоджуються підтримати Садового в суді за 1000 грн “винагороди”.

На початку засідання Вищого антикорупційного суду з'ясувалося, що Садовий найняв захищати свої інтереси в суді адвоката одіозного екссудді-колядника Ігоря Зварича.

Про деталі цієї справи читайте у статті: Афера з усіма відомими