США зараз розколені і це дуже великий виклик для їхнього існування.

Про це «Вголосу» розповів дипломат, міжнародний експерт Григорій Перепелиця.

«Тут йдеться про соціальне розшарування перш за все, а також політичне (пів країни за Трампа, пів країни – за Байдена, є партійний розкол – республіканці-демократи). І від цього протистояння страждає цілісність цієї країни, яке спровокував саме Трамп», - зауважив він.

Натомість Байден, за словами експерта, якщо вірити його заявам, має намір об’єднати країну і повернути американців до здорового глузду.

«При  цьому, на мою думку, буде намагатися толерувати всіх: і представників ЛГБТ-спільноти, і темношкірих включно. Він вже продемонстрував після вбивства поліцейським афроамериканця у США, що треба припинити расову дискримінацію, і це у той час, коли позиція Трампа була досить жорсткою щодо придушення цих протестів», - додав Перепелиця.

«Тому Байден працюватиме на внутрішньоамериканське примирення, здійснюватиме миротворчу політику на внутрішній арені, адже Трамп навпаки використовував конфлікт для мобілізації свого електорату. При цьому проблемний зараз для нього є те, що йому потрібний силовий блок, адже Трамп, генеруючи розкол, зачепив і силові структури. І частина силових структур була за Трампа, особливо поліція», - резюмував дипломат.

Більше читайте у статті: «Хто такий Джо Байден і на що сподіватися Україні».