Пісок і ґрунт на пляжі є природним місцем існування багатьох видів грибків. Зокрема, в Києві під час відпочинку на пляжах можна заразитися грибком або кишковою інфекцією.

Про це попередила міколог та бактеріолог Оксана Вольська. Вона також перерахувала заходи профілактики, які допоможуть знизити ризики зараження, передає Обозреватель.

Вольська звернула увагу, що пісок і ґрунт на пляжі є природним місцем існування багатьох видів грибків. “Якщо у вас свіжий педикюр, травмовані нігтьові пластини, порушена цілісність шкірних покривів на ногах – ви можете щонайменше якийсь мікоз. Наприклад, онікомікоз (ураження нігтьових пластин) або мікоз стопи”, – застерегла фахівець.

Для профілактики вона порадила мити ноги і капці після пляжу господарським милом.

“Без істерики. Прийшов додому. Помив тапочки, ноги. Висушив. Особливо підозрілі можуть зробити ванночки з морською сіллю, капнути туди кілька крапель йоду. Йод вбиває гриби”, – розповіла бактеріолог.

Також Вольська нагадала, що в багатьох водоймах Києва була виявлена лактозонегативна кишкова паличка. “Це вид умовно патогенної кишкової палички, яка може викликати дуже серйозні кишкові отруєння. Інтоксикація, блювота, пронос, підвищення температури і всі інші “принади” класичного отруєння”, – пояснила вона.

А оскільки влітку отруєння легко отримати через фастфуд, експерт закликала не купувати їжу у пляжних продавців і в пересувних вагончиках. “Якщо починається голодна непритомність, на пляжі можна з’їсти булочку, – порекомендувала Вольська. – Бажано без начинки. Або ця начинка може бути якоюсь фруктовою. Але теж не факт, що вона не забродила”.

“Будь-які м’ясні, білкові начинки – відмовити. Сир – відмовити. Кукурудза – теж незрозуміло, де і в якому мішку вона лежала. Варили її, може бути, поруч з туалетом. У якій воді, якими руками – теж складно припустити”, – констатувала вона.