Таке рішення він прийняв під час спільного з Львівською ОДА засідання міжвідомчої групи представників державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Віктор Балога пояснив, що до складу комісій увійдуть представники пофільних міністерств, Львівської ОДА та науковці. Максимум за 10 днів вони повинні визначити реальні масштаби проблем, кошти, необхідні на їх ліквідацію, і шляхи усунення проблем.

Під час наради розглянули чотири питання: ліквідація наслідків повені 2008 року, захист території міста Червоноград та населених пунктів Сокальського району від підтоплень, пов'язаних з діяльністю шахт, а також подолання екологічних наслідків тривалого видобутку нафти й озокериту в Бориславі, стан реалізації комплексних проектів відновлення екологічної рівноваги та ландшафту, порушених гірничими роботами земель у зоні діяльності гірничо-хімічних підприємств у області.

За словами міністра, комісії почнуть працювати вже у вівторок, 5 квітня. Після того, як комісії андадуть свої висновки, буде проведена ще одна спільна нарада МНС та Львівської ОДА, буде проінформовано президента і розпочнуться роботи по ліквідації проблем.

«Деякі речі ми зробимо цього року, але питання утилізації хімічних речовин, прийняття програми по карстових породах, провали потребують поновлення програм. На їх основі з бюджету будуть виділені кошти і вже з 2012 року відбудеться їх фінансування. Економіка країни пішла на підйом і, я думаю, в нас буде можливість профінансувати усі ці об‘єкти», - сказав Віктор Балога.

Водночас він закликав місцеву владу закликати до вирішення подібних проблем інвесторів та створювати для них у області сприятливий клімат.

«Це ваша територія і ви повинні робити тут такі умови, щоб вони ( інвестори) стояли до вас в черзі і просили вас піти на якісь уступки», - зазначив Віктор Балога.

Також Віктор Балога додав, що робота цих двох комісій може привести до покращення та систематизації Угоди про регіональний розвиток між Урядом та Львівщиною.