Глава секретаріату президента Віктор Балога вийшов із Народного союзу "Наша Україна". Про це йдеться в заяві Балоги, розповсюдженій прес-службою президента.

"Оголошую про свій вихід із Народного Союзу "Наша Україна". Це рішення ретельно продумане й остаточне", - йдеться в заяві.

"Вважаю, що всі ефективні можливості, пов’язані з моїм перебуванням у лавах "Нашої України", повністю вичерпані. Мий вихід з партії зніме питання співвідношення між моїми функціями як глави секретаріату президента і як члена президії НСНУ. Будуть припинені всілякі спекуляції щодо моєї ролі у внутрішньопартійних процесах", - підкреслює Балога.

"Завжди був і буду людиною дії, тому не можу збавляти швидкість власного політичного і громадського життя", - заявив глава секретаріату.

Балога подякував усім колегам по партії "за пережите і зроблене". "Вірю в здатність "Нашої України" і надалі залишатися потужною, впливовою та авторитетною політичною силою", - зазначив він.

"З минулого, навіть недавнього, дивлюся в майбутнє. Нині мій головний мотив – це необхідність розвитку, руху вперед, виходу на нові рівні", - водночас відзначає Балога.

"Зараз потрібно знаходити новий політичний інструментарій, сучасні форми політичного діалогу, політичної конкуренції та взаємодії. Необхідно відчутно посилити демократичний фланг, забезпечити переваги політичних сил демократичного спрямування над партіями, які намагаються нав’язати суспільству і країні гасла з далекого минулого. Треба підніматися на вищі рівні загальнодержавного мислення, втілювати амбітні програми", - пояснює він.

Він запевнив, що і надалі гратиме активну роль у політиці. "Маю конкретні політичні плани. Упевнений, що вони будуть втілені", - зазначив Балога.

"Окремо підкреслю: незалежно від обставин моя участь у політичних процесах завжди буде пов’язана з Віктором Ющенком як особистістю, людиною високих принципів і благородних цілей", - йдеться в заяві.

Українська правда 

Довідка "Вголосу"

Вихід Балоги з НСНУ є першим кроком у новій спробі (можливо, останній) збудувати нову політсилу «під Ющенка». Туди можна буде взяти найнадійніших, найслухняніших  і перевірених людей з нинішнього БНУНС, позбавивши решту членів блоку президентского благословення.

Ще під час передвиборної кампанії, регулярно спливала інформація про не найтепліші стосунки нинішнього керівництва «Нашої України» з керівництвом президентського Секретаріату. Балога створив громадську організацію «Гарт» (до речі, так називалася і одна з фірм Віктора Балоги) , котра, за прогнозами експертів і має стати тим фундаментом на якому буде збудована нова партія. Новою структурою займається особисто соратник глави президентського Секретаріату і один з непідписантів коаліційної угоди Ігор Кріль, - повідомляє журнал «Фокус»

Спроби будувати партії «зверху» навівають не найприємніші аналогії, але альтернативи в Секретаріату по суті немає. Створення єдиної партії з тих партій, які складають мегаблок НУ-НС, як було анонсовано перед виборами, насправді виявилося надважким завданням. Адже для створення мегапартії невеликі партії-учасники БНУНС повинні самоліквідуватися, а їх лідери, ті ж Костенко, Матвієнко, Каськів з партійних лідерів перетворитися в рядових партійців, що для них, звичайно, неможливо.

Коментар  керівника Львівської міської організації НСНУ, депутата облради Олега Мандюка:

Пане Олеже, як Ви поясните вихід з НСНУ керівника Секретаріату президента Віктора Балоги?

Це його право. Кожен член партії має право прийняти таке рішення.

Як це вплине на партію?

Які наслідки будуть для партії… На сьогодні в партії було кілька центрів впливу. Від зменшення таких центрів партія буде тільки зміцнюватися. Тепер все залежить, на мою думку, від голови партії – Кириленка. Він повинен більше займатися партійною роботою. Можливо вплив Балоги йому перешкоджав. Думаю, зараз все повинно залежати від нього як від голови партії.

Тобто загалом Ви позитивно оцінюєте рішення Балоги для самої партії?

Я не думаю, що це є позитив, тому що все-таки Балога є особистістю в Україні. Чим більше особистостей реальних в партії, тим краще для партії.

Мене особисто хвилювало, що в партії є декілька центрів впливу. Якщо ці центри впливу відпадуть, буде партійна вертикаль, буде чітко зрозуміло, де приймаються партійні рішення, то це буде краще. Але, чесно кажучи, мені шкода, що така людина як Балога виходить з партії. Ми пережили цей момент, коли і Петро Порошенко був відсторонений від партійної роботи. Я думаю, що це не було дуже добре для партійного життя. Вважаю, що тепер буде щось подібне… Але життя продовжується. Це сталося, це право Балоги.

Коментар народного депутата від «Нашої України», заступника голови Львівської обласної організації НСНУ Андрія Парубія

Пане Андрію, як Ви розцінюєте рішення Віктора Балоги про вихід з партії?

Те, що такий факт відбувся вважаю це негативний фактор для партії «Народний Союз Наша Україна». В цілому лідери нашої партії періодично демонструють велику шляхетність, яка є нехарактерна для української сучасної політики. Скажімо, зовсім недавно В’ячеслав Анатолійович Кириленко відмовився від посади голови Верховної Ради заради збереження єдності в середині партії, заради того, щоб навколо цього не було жодних спекуляцій. Це був власне як антиприклад Мороза, який заради посади здав все що можна.

Сьогоднішній крок Балоги, думаю, зроблений, щоб зняти якусь напругу. Це можна назвати благородним кроком, бо насправді Віктор Іванович надзвичайно багато зробив для становлення партії для проведення позачергових виборів, для перемоги на позачергових виборах. Це насправді є потужна фігура і потужна особистість в українській політиці.

Але я думаю, що він буде мати достатній вплив на політичні процеси, бо він не може його не мати як людина авторитетна. Не залежно навіть від перебування в партії, він залишається у команді президента, що є найважливіше.

Тобто, на Вашу думку, вихід з партії В.Балоги негативно позначиться на партії? Скажімо, керівник міської організації НСНУ О. Мандюк каже, що це зніме один з центрів впливу, що може більш консолідувати партію…

Якщо брати у питанні побудови партії, то звичайно, коли є кілька центрів, це весь час є негативно. Тому тут є моменти, які можна трактувати як оптимізація.

З іншої сторони, це досить потужна фігура, тому давати оцінку позитивну чи негативну є складно на даний момент.

Ходять чутки, що Віктор Балога очолить інший політичний проект…

Для мене є найважливіше, що він залишається у команді президента, а в якому форматі, це питання швидше тактики, аніж стратегії. Важливо, щоб команда президента йшла плече в плече, це може бути в різних форматах. Хтось працює у форматі більш партійному, хтось у форматі більш фракційному, хтось працює в Секретаріаті президента, але це все є команда президента.

Я переконаний, що Віктор Балога залишиться у команді президента і буде одним із ключових гравців команди президента.

Presstime