14 серпня 2008 року в газеті Верховної Ради України "Голос України" з'явилась стаття з багатообіцяючою назвою "Колишні політв'язні підтримали народ Грузії". Особливо цікавою виявилась фотографія надана газеті Українською Гельсінкською спілкою, на якій можна зустріти членів Єдиного Центру.

Як стало зрозуміло зі статті, 13 серпня Українській Гельсінкській спілці виповнилось 20 років. З нагоди цієї урочистої події члени УГС, Українського культурологічного клубу, правозахисники, колишні політв'язні зібрались на ювілейну конференцію.

Учасники конференції Української Гельсінкської спілки висловили щиру підтримку героїчному народу Грузії та рішучим діям її президента Михайла Саакашвілі, закликали Генеральну асамблею Організації Об’єднаних Націй позбавити Російську Федерацію статусу країни-миротворця в даному регіоні та інші зрозумілі і своєчасні пропозиції.

Фокус ж фотографії наданої (наголошено у статті) колишніми політв'язнями газеті "Голос України" полягає в тому, що на ній зображені наступні видатні "особи":

1. Роман Балух – керівник секретаріату Львівської обласної організації Єдиного Центру.

2. Євген Болторович – аналітик ЛОО Єдиний Центр.

3. Богдан Самійло – екс-завідуючий організаційним відділом Львівської міської ради. Нині – член ЄЦ.

Чому саме ця фотографія з "видатними" членами партії Балоги пішла у друк – майже невідомо. Можливо, тому, що вони у вишиваних сорочках. Можливо – через інші причини, про які не важко здогадатись.

Випадковостей у політиці не буває і так виглядає, що Українська Гельсінкська спілка політкоректно лягла під голову секретаріату президента України.