Про це директор банківської групи Мoody's Investors Service Ярослав Совгіра заявив під час виступу на CIS bankers VI Ukrainian Banking Forum, повідомляють «Українські новини». 

Moody's прогнозує, що економічне зростання і зниження процентної ставки сприятиме зниженню рівня проблемних кредитів в Україні до 50% до кінця 2018 року.

«Ми очікуємо, що рівень проблемних кредитів у банківській системі України буде знижуватися за рахунок реструктуризації, списання боргів, за рахунок того, що росте економіка, знижуються процентні ставки, йде помірне зростання кредитного портфеля. Але зараз рівень проблемних кредитів в Україні найвищий у СНД і Східній Європі. Для того, щоб проблемна заборгованість вийшла на прийнятний рівень, потрібно кілька років», – заявив він.

Совгіра зазначив, що українська банківська система на сьогодні залишається неплатоспроможною, однак порівняно з минулим роком їй вдалося вийти з мінуса на нуль.

Агентство Мoody's вважає, що головними викликами для України є реформа державних банків і реструктуризація проблемних кредитів.

 

«Вголос»