Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський переконаний, що ціна на цукор найближчим часом буде знижуватися. Про це він заявив сьогодні журналістам в Києві.

Він відзначив, що якщо ще три дні тому ціна на цукор в Житомирі становили 4,40 грн., вчора вона вже була 4,20 грн. за кілограм. Те саме відбувається на автомобільних трасах під Києвом, де ціна за три дні впала з 4,50 грн. до 4,20 грн. за кілограм, сказав Баранівський.

Міністр також відзначив, що при нинішніх темпах споживання цукру за станом на 1 вересня Україна матиме 400 тисяч тонн цукру перехідних залишків.

Коментуючи ситуацію навколо неприйняття Верховною Радою закону про пільгове ввезення близько 300 тис. тонн цукру-сирцю, Баранівський сказав, що навіть за умови ухвалення цього закону в останній парламентський тиждень реально цукор міг би з’явитися в Україні тільки в жовтні за умови, якби його закупили і завантажили в судна відразу після ухвалення закону.

«Виникає питання інше, що ці кораблі вже стоять біля наших берегів, тобто все було сплановано, підготовлено», - сказав міністр.

«Якщо ми так будемо орієнтуватися – м’ясо ввеземо, цукор ввеземо, все будемо ввозити... що ж ми тоді за країна?», - запитав Баранівський, звертаючись до журналістів. Він відзначив, що в його заяві з приводу спекуляції на ринку цукру-сирцю висловлено принципову позицію.

ForUm