Вчора, 22 березня, декілька звільнених працівників центрального виконкому ГП „Пора” разом із колишніми членами партії ГП „Пора”, захопили приміщення виконкому партії у Києві. Вони вимагають скликання позачергового з’їзду партії. „Вголос” звернувся за коментарем з цього приводу до лідера ГП „Пора” Владислава Каськіва.

Колишні працівники виконкому захопили партійний офіс у Києві і вимагаються скликання позачергового з’їзду партії. В чому причина таких їх дій?

Деталі мені не відомі, проте саме вчора були звільнені 4 технічних працівників виконкому, отож саме вони й вирішили організувати цей демарш, захопили майно, а коли їм спробували перешкодити, то вони забарикадувалися в офісі.

Тобто, на вашу думку, це трудовий, а не політичний конфлікт?

Учасники цієї акції не є політичними фігурами. Вони просто були звичайними найнятими працівниками виконкому: молодший спеціаліст, завгосп.

Але участь в цій акції приймає також екс-член політради партії Юсов?

Юсов напередодні був виключений із партії. Інформація про це оприлюднена на нашому сайті. Не є секретером, що Юсов вже до цього вів провокаційну роботу, отож йому і ще декільком колишнім членам партії було гріх не скористатися ситуацією. Реально політичні чи ідейні мотиві для конфлікту відсутні, отож вони використали перший інший привід для організації провокації.

При цьому вони свідомо гіперболізують, роздмухують проблему. Отож маємо справу із сумішшю дрібних інтересів кількох працівників і кількох провокаторів, які хочуть використати і створити примітивний негативний інформаційний привід навколо партії.

А як буди з вимогою проведення позачергового з’їзду?

Будь-хто може мати свою думку, але ті, хто вимагають цього в такий провокаційний спосіб, не є членами жодного керівного партійного органу, навіть, здається. вони не є членами партії.

За їхніми діями хтось стоїть, і якщо так, то хто саме?

Члени партії, якої б думки вони не дотримувалися, ніколи б не були зацікавлені в такому розвитку подій. У політиці завжди ведеться провокаційна робота. Ці методи ще до „Пори” були використані були проти багатьох українських партій. Насправді ж, для 35-тисячної партії провокація, зорганізована 4-ма працівниками, це проблема, яка не варта уваги. Але, безперечно, це ланцюжок сценарію, скерованого на підрив популярності „Пори”, який останніми тижнями послідовно реалізується нашими політичними конкурентами.

Ваші дії в ситуації. що склалася, як керівника партії?

Ніхто не буде чіпати їх, хоча те, що ці провокатори зайняли офіс. І створює певний дискомфорт для роботи і це заважає новообраним виконкому та політраді працювати, виконувати зобов’язання, які вони взяли перед партією. Але це поки що не критична проблема. Кожна людина має право на протест.

І все ж таки, чи буде скликано позачерговий з’їзд „Пори”?

Минулого тижня центральна політрада прийняла серйозний план розвитку партії. Він прийнятий на основі обговоренняз керівниками всіх обласних партійних організацій. В цьому плані чітко виписаний план заходів. В тому числі проведення з’їзду для прийняття нового статуту, нової програми, нової ідеологічної доктрини партії.

Зараз ми приступили до обґрунтування інституту членства, формування єдиної бази членів і членських внесків. На основі цієї бази будуть чітко визначені справедливі квоти делегатів з’їзду від областей, тоді скличемо громадянські збори.

Отож з’їзд обов’язково буде, при його підготовці обов’язково буде врахована вимога регіонів щодо справедливого представництва, проте дата проведення з’їзду ще не визначена.

Ситуацію із захопленням київського офісу на сайті ЛОО ГП „Пори” прокоментував лідер фракції ГП „Пора” у Львівській міській раді Петро Адамик

Петро Адамик: Львівська „Пора” виступає за скликання позачергового з’їзду, але засуджує дії, скеровані на розкол партії

Львівська обласна політрада ГП „Пора” ще минулого тижня прийняла рішення провести внутріпартійну дискусію, а також звернулася до центрального керівництва з пропозицією скликати позачерговий з’їзд партії за її результатами. Разом з тим ми засуджуємо дії, скеровані на розкол партії, які, на мою думку, інспіруються ззовні, — вважає член обласної політради ГП „Пора”, голова фракції ГП „Пора” у Львівській міській раді Петро Адамик — „Члени нашої партійної організації не однозначно сприйняли рішення щодо зміни керівництва партії. Але це рішення є легітимним. Тому і шляхи виходу із ситуації, що склалася, повинні також бути легітимними і такими, що не призводять до розколу і падіння рейтингу партії”.

„Зараз у районних та міських організаціях Львівщини відбувається внутрішньопартійна дискусія, яка дасть можливість зрозуміти реальну позицію партійців і розробити конкретний план дій «Пори». Вона повинна завершитися до 14 квітня. Після цього наша обласна організація зможе чітко задекларувати свою позицію. Саме такий шлях є єдиним і демократичним способом виходу із ситуації”, — наголосив Адамик.

Як стало сьогодні відомо, декілька звільнених працівників центрального виконкому ГП „Пора” разом із колишніми членами партії ГП „Пора” вчора, 22 березня, захопили приміщення виконкому у Києві. Вони вимагають скликання позачергового з’їзду партії. 17 березня Львівська обласна політрада ГП „Пора” звернулася до Центральної політради ГП „Пора” з проханням призначити проведення позачергових громадянських зборів ГП „Пора”. Таке рішення було прийнято на розширеному засіданні політради ЛОО ГП „Пора”.

Проведення з'їзду, на думку львівських пористів, вмотивовано необхідністю саме на з'їзді обрати голову партії, переобрати Центральну раду, внести зміни у статут, а також затвердити план конкретних дій.

У зверненні наголошено, що при підготовці з'їзду слід звернути увагу на забезпечення справедливих квот делегатів із врахуванням реальної ситуації в обласних організаціях, а також врахуванням результатів виборів 2006 року до органів місцевого самоврядування.

До моменту проведення з'їзду у районних і міських партійних організаціях буде проведена внутріпартійна дискусія щодо подальших шляхів розвитку партії. Її результати будуть визначені на засіданні політради Львівської обласної партійної організації 14 квітня. Після чого, як вважає ЛОО ГП „Пора”, можна буде назвати конкретну дату проведення з'їзду.

4 березня на засіданні Центральної ради ГП „Пора” було достроково припинено повноваження політради партії, очолюваної Євгеном Золотарьовим. Таке рішення було зумовлене тим, що члени політради виступили з підтримкою суспільного руху "Народна самооборона" Юрія Луценко. У нову політраду партії Золотарьов не увійшов, а її головою було обрано Владислава Каськіва.

Прес-служба ЛМО ГП „Пора”