Депутат Львівської облради Остап Козак сьогодні на сесії Львівської облради повідомив про те, що як йому стало відомо з польських ЗМІ, міський голова Львова Андрій Садовий взяв на себе зобов'язання до кінця 2009 року збудувати у Львові новий пам'ятник розстріляним у 1941 польським львівським професорам.

«Як стало відомо з польських ЗМІ, 7 березня міський голова Львова перебував з офіційним візитом у Вроцлаві. Садовий разом з президентом Вроцлава підписав, що у Львові буде будуватися пам'ятник розстріляним у1941 році львівським польським професорам. Цей пам'ятник буде поставлено перед головним корпусом Львівської політехніки», - повідомив Остап Козак.

Остап Козак скерував депутатський запит, у якому запитує у міського голови Львова наступне:

«1 Чи знає міський голова, що історія із розстрілом львівських професорів завжди використовувалась в антиукраїнський пропаганді проти українців у Львові, проти «Нахтігаль» і особисто проти Романа Шухевича, який в той час керував батальйоном «Нахтігаль», а згодом став головнокомандувачем УПА.

2. Чи знає міський голова ,що такий пам'ятник у Львові вже стоїть на Вулецьких пагорбах, він освячений УГКЦ, кожного року Генконсульство біля цього пам'ятника проводить урочистості.

3. Для чого потрібно у місто Львів вносити такі провокативні акції?»

Остап Козак також повідомив, що міський голова Львова Садовий вже заявив, що пам'ятник буде поставлений до кінця 2009 року.

«Я поясню чому. Тому, що в 2010 році у Польщі муніципальні вибори. Отож президент Вроцлава зробить собі з цього топ-фішку. А ми знаємо, що він спирається на так звані «кресов'яцькі кола», які відзначаються виключно антиукраїнською позицією».

А ось як відреагувала прес-служба міського голови на виступ Остапа Козака:

Вроцлав профінансує усі роботи, пов’язані зі встановленням пам’ятника розстріляним професорам

Вроцлав профінансує усі роботи, пов’язані зі встановленням пам’ятника професорам львівської політехніки та львівського університету, розстріляним німцями у 1941 році. Про це домовились міський голова Львова Андрій Садовий з мером Вроцлава Рафалом Дуткевичем під час візиту міського голови Львова до Вроцлава у п’ятницю, 7 березня.

Сторони також домовилися, що проект пам’ятника буде вибрано шляхом міжнародного конкурсу комісією, яка складатиметься з представників Львова та Вроцлава.


Від Вголосу:

Це просто прекрасно, що всі роботи профінансує Вроцлав. Платимо не ми – це найголовніше. Щиро вдячні прес-службі міськради за це пояснення. Тільки це питання нас і цікавило. А щодо іншого, то чому б не піти назустріч сусідам – це дуже шляхетно і по-европейськи. І зрештою – якщо Ющенко може дозволити собі руками Олійника і Батенка поставити на Личакові меч Щєрбєц (символ військової звитяги поляків над українцями), то чому б Садовому не поставити ще один пам’ятник розстріляним львівським польським професорам? На цей раз у самому центрі Львова – навпроти Політехніки!

Чому б і ні? Тим більше, що в Польщі також ставлять пам’ятники українцям. 27 лютого 2007 року одне з провідних польських видань – Gazeta Wyborcza – опублікувала статтю під назвою «В столиці встановлять пам’ятник постраждалим від УПА?» («W stolicy stanie makabryczny pomnik ofiar UPA?»). У ній говориться, що окремі представники польської влади та інтелігенції домагаються від офіційної Варшави дозволити встановити на площі Гжибовській (у столиці Польщі) монумент жертвам відомих подій на Волині 1943-44 рр. Пам’ятник може мати наступний вигляд: вилите з бронзи п’ятиметрове дерево з крилами замість крони, до стовбуру якого поприбивані трупи дітей.

До речі, якщо ми так поважаємо сусідів, було б непогано також поставити у Львові пам’ятник московському царю Петру І, якщо, звичайно, «Газпром» профінансує. Тим більше, що Петро І («Це той перший, що розпинав нашу Україну») бував у Львові, а зв’язки з Росією для України, не менш важливі, ніж зв’язки з Польщею.

А ось, що писав Т. Шевченко:

«За шмат гнилої ковбаси У вас хоч матір попроси, То оддасте…».
Щоправда Шевченко це писав з іншого приводу… Здається, з іншого….