Затриманий старт нового баскетбольного чемпіонату аж ніяк не став останньою серйозною проблемою для тих, хто грає в баскетбол чи любить цей вид спорту. Посеред чемпіонату майже половина вітчизняних клубів відчуває серйозні фінансові проблеми, а отже, існує ймовірність, що цей сезон Суперліги команди можуть не дограти. Кореспондент «Вголосу» з’ясовував, яка ситуація в українському баскетболі та кому потрібна перша фінансова допомога.

На початок нового року, мабуть, не знайдеться жодної баскетбольної команди, яка зможе похвалитися стабільною фінансовою ситуацією та вчасною виплатою зарплат гравцям та працівникам клубу. Звісно, є команди, де з грошима вже більш-менш добре, однак у них це далеко не те, що було в кілька попередніх років.

Найбагатші южненський «Хімік» та київський «Будівельник» доволі прогнозовано зібрали найкраще, що було на українському ринку. Особливо це стосується киян, які до свого складу не запросили жодного легіонера, а сформували хорошу команду з відомих українських «гуліверів». Южненці, на відміну від «будки», у своєму складі мають двох іноземців, і, можливо, це і є однією з причин їхнього лідерства в турнірній таблиці. Кияни наразі другі.

Грати на рівних з київським «Будівельником» та южненським «Хіміком» чимало клубів не може здебільшого з однієї причини – у них менші бюджети, а, відповідно, клас гравців є нижчим. Ситуація із «нижчими» командами Суперліги якраз і дійшла до точки кипіння.

Найбільше проблем зараз в Одесі. Місцевий баскетбольний клуб утратив усіх лідерів своєї команди та… опинився на вулиці. За неофіційною інформацією, заборгованість клубу за оренду залу становить уже 300 тисяч гривень. Кажуть, що з палацу спорту навіть повивозили баскетбольні щити, щоб туди знову не повернулися баскетболісти. Усі майбутні ігри чемпіонату гравці Одеси проводитимуть на виїзді.

Усі інші «приватівські» клуби, як і БК «Одеса», за винятком дніпропетровського «Дніпра» та київського «Будівельника», також опинилися на межі невизначеності. Івано-франківська «Говерла», львівська «Політехніка-Галичина», дніпродзержинський «Дніпро-Азот» та запорізьке «Ферро-ЗНТУ» з великим нетерпінням очікують другого фінансового траншу від групи «Приват» Ігоря Коломойського для продовження участі в Суперлізі.

У цих клубах ситуацію коментують неохоче. Усі приблизно схиляються до однієї відповіді: ситуація погана, однак наразі з чемпіонату не знялися.

За неофіційною інформацією, найближчим часом планують зустріч президентів цих клубів з олігархом Ігорем Коломойським, який нібито повинен розставити всі крапки над «і». Фахівці схиляються до думки, що саме від Коломойського залежить завершення чемпіонату сезону 2014/15. Якщо клуби групи «Приват» отримають другий фінансовий транш, ситуація в нашому баскетболі дещо стабілізується, якщо ж грошей у клубах не буде, то українська Суперліга тріщатиме по швах ще навіть до ігор плей-оф. У цьому разі команди чемпіонат можуть не дограти.

Дві команди, які не входять до групи «Приват» – БК «Київ» та БК «Миколаїв» – не втекли далеко від інших. Особливо це стосується «Миколаєва», звідки гравці втікають, не маючи надій на краще майбутнє.

«Черкаські мавпи», попри проблеми інших команд, наразі тримають свій фінансовий тил. Команда з Черкас є однією з трьох у Суперлізі, де ще грають легіонери. Окрім «мавп», гравці з іноземними паспортами є в «Хіміка» та «Говерли».

Про те, що цей чемпіонат може бути перерваний, думати не хочеться. Утім уже навіть існує чимало думок, навіщо, мовляв, домовилися грати в три кола, якщо в команд на це немає грошей?

Про те, яким буде наступний сезон і чи дограють команди цей, прогнозувати ніхто не береться. Кажуть, що зустріч президентів з Ігорем Коломойським (звісно, якщо вона буде) стане визначальною в цьому плані. На неї покладають надії не тільки президенти, а й уболівальники, при цьому розуміючи, що війна на Сході України «закопує» в землю не тільки баскетбол, а й увесь український спорт.

Богдан Пастернак, «Вголос»