Про це вона сказала у коментарі Вголосу.

Оксана Дащаківська зазначила, що рішення Олега Канівця про вихід з фракції виборці поки, скоріш за все, не оцінили однозначно.

«Я думаю, що вчинок Канівця виборці швидше за все оцінюють як втрату сили політичної опозиції. І ще одне, Канівець давав публічні присяги і обіцяв, що він буде опозиційним депутатом. Тому вихід з фракції для тих, хто пам‘ятає ці публічні присяги, може трактуватися доволі неоднозначно», – наголосила виконавчий директор КВУ Львівщини.

За її словами, багато буде залежати від подальших дій народного депутата: в яку фракцію він вступить, як буде голосувати.

Вголос поцікавився в Оксани Дащаківської, чи мав би Олег Канівець за прикладом свого колеги Віталія Немілостівого скласти мандат.

«Об‘єднана опозиції – достатньо гетерогенна, достатньо різнорідна структура. До неї входить багато політичних партій. І Канівець ішов по квоті партії «Громадянська позиція», а лідер партії Гриценко підтримав дії Канівця, і це легітимує його право зберігати політичний мандат», – констатувала Оксана Дащаківська.

Вона додала, що зараз скоріш за все лунатиме чимало політичних заяв і спекуляцій, в тім числі з уст самого Канівця. Проте відмовитися від мандату насправді для нардепа достатньо складно.

«Насправді відмовитися від такого достатньо складно. Особливо, якщо витрачені гроші на кампанію. Особливо, якщо хочеться зберігати за собою цей округ. А він хоче його зберігати, і саме тому його достатньо дратувала та присутність в окрузі іншого депутата від «Батьківщини» Швеця», – розповіла виконавчий директор КВУ Львівщини.

Крім того, вона висловила думку, що у разі бажання Канівця повернутися у фракцію «Батьківщини», останній буде «не дуже безпечно його повертати».

«Це фактично метод шантажу: якщо один раз «повестися» на шантаж, то ми добре розуміємо, що це може тривати вічно. Це так само розуміє партія «Батьківщина». Але в «Батьківщині» на сьогоднішній день є дуже багато проблем, в тому числі у Львівській обласній організації. Вона як структура втрачає цілісність, вона втрачає ієрархію, вона не є мобільна і дуже рухома до прийняття якихось рішень», – зазначила Оксана Дащаківська.

Проте, якщо «Батьківщина» все ж таки буде думати над прийняттям Канівця назад, то, за словами Дащаківської, такому рішенню передуватимуть достатньо серйозні переговори.

«Ціна питання так само має бути висока. Тут не йдеться про те, що Канівець заплатить чи не заплатить гроші. Йдеться власне про розвиток партійної структури. Якщо Канівець візьметься створювати і працювати на партію «Батьківщина», тоді можливо так. Якщо він за це не візьметься і просто буде користуватися брендом, я думаю, «Батьківщина» подумає», – зазначила виконавчий директор ЛОГО «КВУ».

За її словами, якщо «Батьківщина» погодиться узяти назад Канівця, то від останнього можуть вимагати вступити у партію, і до прикладу, нести відповідальність за діяльність конкретних осередків партії, показувати конкретні результати діяльності партії.

Нагадаємо, сьогодні Олег Канівець у коментарі Вголосу розповів, що він не виключає можливості повернення у фракцію ВО «Батьківщина».